محمد خاتمی: بعید می‌دانم مردم دیگر به حرف‌ ما هم پای صندوق‌های رای بیایند

زیتون– محمد خاتمی٬ رییس جمهوری اصلاحات٬ در دیدار اعضاء فراکسیون امید مجلس گفت: «بعید می‌دانم مردم دیگر به حرف‌ ما هم پای صندوق‌های رای بیایند.»

او در این دیدار تاکید کرد که «نظام باید اصلاح‌پذیر و انعطاف‌پذیر شود.»

محمد خاتمی در این دیدار با بیان اینکه «ما در موقعیت فوق‌العاده سختی قرار داریم» بر لزوم توجه به ریشه بحران‌ها تاکید کرد و گفت: «نتیجه این وضعیت افزایش بی‌اعتمادی مردم به نظام و جامعه و تبدیل این بی‌اعتمادی به ناامیدی است.»

او افزود: «وضعیت کنونی نتیجه برخی سیاست‌ها و جهت‌گیری‌ها است که باید اصلاح شود.»

رییس جمهوری اصلاحات ادامه داد: «هم در ساختار و هم در رویکرد اشتباه و اشکالاتی وجود داشته است و در مجلس، آقای مطهری خیلی شجاعانه، بسیاری از مسایل را مطرح می‌کند اما این سخنان چقدر شنیده می‌شود؟»

او در بخش دیگری از سخنرانی‌اش گفت که اصلاحات اگرچه نظر انتقادی دارد اما درون نظام است. خطر این است که مردم از درون هم مایوس شوند.

محمد خاتمی خطاب به اعضای فراکسیون امید گفت: «امروز من از سوی مردم با این سوال مواجهم که ما را کشاندید پای صندوق رای، یک مورد نشان دهید که در راستای اصلاحات واقعی باشد؛ آیا قوه قضاییه و نحوه برخوردها بهتر شد یا بخش خصوصی سالم می‌تواند در عرصه حضور داشته باشد؟ آیا رویکردهایی که ما را در تنگناهای بزرگ خارجی قرار داد، اصلاح شد یا در برابر رویکردهای سالم مقاومت شد تا مردم نتیجه امتیازی که بدست آمده را احساس نکنند؟»

به گزارش خاتمی مدیا٬ او تاکید کرد که «دیگر خیلی سخت است که به مردم بگوییم بیایید رای بدهید» و افزود: «آیا فکر می‌کنید در دور آینده انتخابات به حرف من و شما مردم پای صندوق‌ها خواهند آمد؟ بعید می‌دانم مگر اینکه در یکسال آینده تحولی رخ دهد.»

به گفته محمد خاتمی متأسفانه با خواست جریان‌های داخلی یأس در جامعه ما در حال افزایش است و ریزش از اصلاح‌طلبان به سبد جریان های رقیب اصلاحات نمی‌رود، بلکه به سبد براندازان روانه می شود.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

3 پاسخ

 1. در دوزخ است مارانی
  اژدر را هست خواهانی
  مردم خواندند ضحاک را
  تا بکشد شهنشه سفاک را
  اصلاح باور چون دارند
  چون با فساد انبازند ؟
  شلاق بوده چون چنگیز
  دعوی میکرد پس حق نیز
  از پس او هر چه شاه
  کارش نبود جز تباه
  هم مصلح و هم مفسد
  در ظاهرند با هم ضد

 2. نه عزیز دل نمی آیند ، بهتر نیست بروی اردکان و چراغ خانه پدری را روشن نگهداری که مایه دلگرمی مردم شریف اردکان بود .

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

پس از مرگ مشکوک رییسی در سقوط بالگرد، بار دیگر بازی تحریم/مشارکت در بین بخشی از نخبگان البته با طنینی متفاوتر از نمونه های پیشین، بالا گرفته است. روند صعودی و چشمگیر طرفداران تحریم در

ادامه »

انتشار یادداشتی از سوی استاد محمد مجتهد شبستری مرا بر آن داشت تا به دلیل علاقه به ایشان و حساسیت نسبت به آینده‌ی مردم

ادامه »

مرگ ابراهیم رییسی چیزی را در معادلات سیاسی ایران تغییر داده است که بدون لحاظ کردن آن رفتن بر روش

ادامه »