وزیر آموزش و پرورش: بی‌تفاوت نیستیم

سومین روز تحصن معلمان

زیتون– شمار زیادی از معلمان ایران به دعوت شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان در ده‌ها شهر دست از کار کشیده و برای رسیدن به مطالبات صنفی خود تحصن کرده‌اند. این سومین دور تحصن معلمان ایران از آغاز سال تحصیلی ۹۷−۹۸ تاکنون است.

این تحصن سه روزه معلمان از روز یکشنبه (۱۲ اسفند) آغاز شده است.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان در بیانیه‌ای که چندی پیش منتشر کرد از معلمان و فرهنگیان خواسته بود که در اعتراض به مشکلات معیشتی و صنفی در روزهای ۱۲، ۱۳ و ۱۴ اسفند سر کلاس‌های درس حاضر نشده و در دفتر مدرسه تحصن کنند.

طبق گزارش‌ها این تحصن تاکنون در استان‌های کردستان، کرمانشاه، البرز، همدان، اصفهان، خراسان رضوی و جنوبی، تهران، آذربایجان شرقی و غربی، مازندران، خوزستان، فارس، گیلان، سیستان و بلوچستان، یزد، قزوین، زنجان و چهارمحال و بختیاری با استقبال روبه‌رو شده است.

به گفته شورای هماهنگی، تصمیم به تحصن «بنا به درخواست همکاران و در اعتراض به انباشت مطالباتی که سال‌هاست با بی‌مهری مسئولان ایجاد شده» گرفته شده است.

در بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان، آزادی فعالان صنفی فرهنگی و «رفع تمام موانع قانونی برای فعالیت آزاد تشکل‌های صنفی» به عنوان یکی از مطالبات اصلی معلمان ذکر شده است.

در همین حال محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش به خبرنگاران گفت که نسبت به مسائل معلمان «بی‌تفاوت» نیست و امیدوار است تا آخر سال «بخشی از مطالبات فرهنگیان از محل اعتبارات تخصیص یافته شده پرداخت شود.»

او گفت که «مراحل اداری پرداخت مطالبات فرهنگیان انجام و حدود دو هفته پیش اعتبار تخصیص یافته شده به خزانه کشور واریز شده است» و «مطالبات یک ساله معلمان حق التدریس تا پایان امسال پرداخت می‌شود.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

وزیر آموزش و پرورش: بی‌تفاوت نیستیم

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »