نیروی دریایی سپاه: تنگه هرمز تا زمانی که نفت‌مان را صادر می‌کنیم باز است

دریادار علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران٬ گفت: «بعد از خروج آمریکا از برجام، آنها سعی داشت که صادرات ایران را به صفر برساند در آن زمان بعضی از مسئولین جمهوری اسلامی تلویحاً اشاره کردند که تنگه هرمز را خواهیم بست، آیا این قضیه بالفعل می‌تواند انجام بشود؟ بله می‌شود.»

او ادامه داد: «قبلاً هم عرض کردیم که تا زمانیکه نفت ما از تنگه هرمز خارج می‌شود و منعی برای خروج و ورود کشتی‌های ما صورت نگیرد این تحقق پیدا نمی‌کند و منطقی نیست که ما بخواهیم این کار را انجام دهیم اما اگر روزی احساس کنیم که منعی وجود دارد که نفت از اینجا خارج شود و نفت ما خارج نشود آن موقع هر عقل سلیم و سالمی اجازه نمی‌دهد که این اتفاق بیافتد چراکه ما که این ساحل طولانی را داریم و نگهبان این تنگه هرمز هستیم و به آن تسلط کامل داریم.» /تسنیماستیضاح روحانی منتفی شد

خبرها از مجلس حاکی از این است که استیضاح رییس جمهوری منتفی شد.

بر اساس خبر امضا کنندگان استیضاح رییس جمهور٬ حسن روحانی٬ به دنبال پس گرفتن امضاهای خود هستند. /اعتماد آنلاین


 

 


برنامه ایران برای ساخت «۲۰۰ هزار خانه» در سوریه

ایرج رهبر٬ نایب رییس انجمن انبوه‌سازان استان تهران٬ خبر داد که تهران و دمشق یادداشت تفاهمی امضاء کرده‌اند که بر اساس آن، ایران ۲۰۰ هزار خانه در سوریه خواهد ساخت.

به گفته ایرج رهبر ، قرار است این خانه‌ها در قالب شهرک‌هایی در دمشق ساخته شوند.

او توضیحی درباره جزئیات این تفاهم‌نامه‌ و نحوه تامین مالی ساخت این خانه‌ها نداده است. /ایلناآذری جهرمی: ماهواره‌های «پیام» و «دوستی» در مدار قرار نگرفتند

محمد جواد آذری جهرمی٬ وزیر ارتباطات و فناوری٬ تایید کرد که ماهواره‌های «پیام» و «دوستی» در مدار قرار نگرفتند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، پیش‌ازظهر دوشنبه ۲۴ دی‌ماه در پیام کوتاهی در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «خبرهای خوبی براتون دارم. حدس بزنید چی شده؟»

این توییت که با هشتگ «#آینده‌روشن» به پایان رسیده‌بوده.

۱۳ ساعت بعد و در نخستین ساعات صبح سه‌شنبه ۲۵ دی‌ماه، وزیر در توییتی دیگر، همه چشم‌انتظاران را از چشم‌انتظاری درآورد اما بدهکار ماند. وزیر جوان کابینه توئیت کرد: «خبرخوب طلب شما، بامداد با وزرایICT دولت‌های ۸ام تا ۱۲ام به پایگاه فضایی امام خمینی رفتیم. ماهواره‌بر، با طی ۲مرحله موفق، در مرحله۳ به سرعت کافی نرسید و «پیام» در مدار آرام نگرفت. «دوستی» در انتظار حضور در مدار، باجوانان عزم کردیم مجدد بسازیم.»

پس از آن اما آمریکا بود که خبر داد که ایران در پرتاب موشکی دیگر شکست خورده است. /ایسنا


اخبار روز گذشته را اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول