احتمال تعطیلی نیروگاه اتمی بوشهر

زیتون– علی‌اکبر صالحی٬ رییس سازمان انرژی اتمی ایران٬ هشدار داد که احتمال تعطیلی نیروگاه اتمی بوشهر می‌رود.

او با انتقاد از بودجه اندکی که در لایحه بودجه سال آینده به نیروگاه بوشهر اختصاص یافته گفت که با رقم فعلی «تکلیف این نیروگاه در سال آینده مشخص نیست.»

صالحی امروز (چهارشنبه) از این که «وزارت نیرو برق تولیدی نیروگاه بوشهر را ارزان می‌خرد» انتقاد کرد.

خبرگزاری فارس در این رابطه نوشت که  علی‌اکبر صالحی در سخنرانی‌اش در همایشی صنعتی در تهران گفته است: «وزارت نیرو هر کیلووات ساعت را از نیروگاه بوشهر معادل نیم سنت می‌خرد، اما برق کشور با قیمت حدود ۹ سنت صادر می‌شود.»

رییس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به این که برق بوشهر ۴۰۰ میلیون دلار خریداری می‌شود، اما مجموع هزینه این نیروگاه ۱۲۰۰ میلیارد تومان است گفت: «به این ترتیب نمی‌دانیم سال آینده مابه‌التفاوت ۸۰۰ میلیارد تومانی را از کجا بیاوریم.»

از سوی دیگر بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی، نیز گفته است که با رقم بودجه ارائه‌شده فعلی، تکلیف نیروگاه بوشهر «برای سال آینده مشخص نیست».

روز پنج‌شنبه نیز محمد احمدیان، معاون این سازمان، به خبرگزاری «خانه ملت» گفته بود بودجه پایین و افزایش شدید نرخ ارز باعث شده است اداره نیروگاه بوشهر در سال آینده «با اما و اگر» همراه باشد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »