حذف و تعدیل متن منتشر شده از سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای

زیتون– آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، امروز (دوشنبه) در جمع مردم آذربایجان سخنان تندی را علیه آمریکا و اروپا مطرح کرد.

متن این سخنرانی٬ همچون همه سخنرانی‌های رهبر جمهوری اسلامی٬ توسط وب سایت رسمی رهبر جمهوری اسلامی منتشر و به وسیله خبرگزاری‌ها و وب‌سایت‌های دیگر باز نشر شد.

در نسخه اولیه نقل قول از آیت‌الله علی خامنه‌ای که توسط خبرگزاری فارس منتشر شده٬ نوشته شده بود که «هارت و پورت دشمن توی دل مسئولان را خالی نکند.» اما این عبارت در نسخه نهایی به «این جنجال‌ها که از روی ضعف است نباید دل فلان مسئول را خالی و یا فلان جوان را دچار خطا کند.» تبدیل شد.

همچنین در نسخه اولیه که توسط فارس منتشر شده٬ رهبر جمهوری اسلامی گفته است: «برخی کسانی که از امنیت کشور استفاده می‌کنند و کار و ورزش و… خود را انجام می‌دهند و بعد نمکدان می‌شکنند، بدانند امنیت از این راه به‌دست می‌آید.»

اما این عبارت به طور کامل از متن نهایی حذف شد و در صفحه توئیتر خبرگزاری فارس نیز به «کسانی که نمکدان می‌شکنند» تغییر یافت.

این تنها تغییرات این سخنرانی نبود.

در نسخه اولیه گزارش سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی که توسط ایسنا منتشر شده، از قول او آمده بود: «در دل‌های نجس و سرشار از کینه دشمنان نسبت به اسلام و جمهوری اسلامی دشمنی است.» این عبارت در نسخه جدید به این شکل تغییر کرده است: «بدانید، دل‌های دشمنان بسیار بیشتر از حرف‌هایی که بر زبان می‌آورند.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

3 پاسخ

 1. از سال ۹۲ سعی می کنم واژگان خامنه ای رو دنبال کنم و نشانه شناسی کنم. با اطمینان کامل می تونم امروز بگم تمام کلیشه های پدر زورگو و لات ایرانی رو خامنه ای با خودش حمل می کنه. به واژه هاش دقت کنید تو چند سال گذشته: “یک کشور خر پول منطقه” اشاره به عربستان
  “اون دختره” اشاره به سخنگوی وزارت امور خارجه دولت اوباما در مصاحبه بعد از عمل جراحی پروستات
  “در دهانشان می زنیم” بارها در سخن رانی های مختلف
  و …
  این هارو بزارید کنار در حلقه های قدرت مختلف متصل به ایشون مثل مداحان مجیز گوی و سرداران سپاه و بسیج و الگوی رفتاری و تیپ شخصیتی دنبال کننده های ایشون در سطوح مختلف جامعه. در همه جا یک الگوی مشترک وجود دارد: لات

 2. آقا گاهی موقع سخنرانی دور بر میدارد و فراموش میکند که روی منبر نیست لذا لازم میشود که متن را ویراستاری کنند !

 3. شما حاکمان اسلامی نمک ایرانی را خوردید و نمکدان شکستید. از شما بدتر و بدعهدتر ملت سراغ ندارد. مشتی روضه خوان صدقه خور را به حکومت رساندند، از گدایی به حکومت رسیدید ولی تا توانستید برای ملت دشمن تراشیدید و مردم را سرکوب و سرمایه های ایران را غارت کردید و میکنید. دروغ گفتید و نیرنگ بکار آوردید. مردمی را با آن همه فداکاری به این مصیبت ها دچار کرده اید. از شما دشمن تر کسی نیست. امریکاییها هر اندازه بد کرده باشند از شما و روسها بدتر نبودند.
  دشمن ما همین جاست، دروغ میگید امریکاست.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته اند و اکثرا با صراحت نظرات خود را درباره ریزش شدید

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر است. همزمان با جنبش

ادامه »

دکتر محمد برقعی هم رخت سفر بست و از این جهان خاکی پر کشید و به سرای جاودان رفت و

ادامه »