دشوارترین مصاحبه شغلی جهان پیش روی نامزدهای دبیرکلی سازمان ملل

زیتون–  هشت نامزد دبیرکلی سازمان ملل با دشوارترین مصاحبه شغلی جهان روبرو هستند و هر یک از آنان طی سه روز آینده به مدت دو ساعت با سوال و جواب نمایندگان ۱۹۳ کشور جهان که عضو مجمع عمومی سازمان ملل هستند، مواجه خواهند شد.
1543954_570ایرنا به نقل از اسکای نیوز نوشت که این مصاحبه یکی از ترسناک ترین مصاحبه ها در جهان به شمار می رود که سه روز به طول می انجامد و تمامی این مصاحبه ها بطور مستقیم و زنده در سراسر جهان پخش می شود.
مصاحبه شوندگان نامزدی دبیرکلی سازمان ملل در جریان این مصاحبه ها باید نقطه نظرات خود را در مورد چشم انداز آینده ارائه کنند.
اسکای نیوز یادآور شد که تاکنون چنین روندی برای انتخاب دبیرکل سازمان ملل طی نشده و تا پیش از این پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل، نامزدی را که خود بر سر وی توافق داشتند به بقیه اعضای سازمان ملل معرفی می کردند.
دوره دبیرکلی ‘بان کی مون’ در مورخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۶ (۱۱دی ماه) میلادی بعنوان هشتمین دبیرکل سازمان ملل، پایان خواهد یافت.
هشت نفر شامل چهار سیاستمدار زن خود را برای احراز پست دبیرکلی سازمان ملل متحد در نهمین دوره نامزد کرده اند.
این نامزدها عبارتند از خانم ‘ارینا بوکوا’ دبیرکل کنونی یونسکو از بلغارستان، خانم ‘هلن کلارک’ نخست وزیر سابق نیوزلند، خانم ‘ناتالیا گرمان’ وزیر خارجه مولداوی (۲۰۱۳- ۲۰۱۶) و کفیل نخست وزیر مولدوای در سال ۲۰۱۵، خانم ‘وسنا پوزیچ’ (Vesna Posic) وزیرخارجه کرواسی (۲۰۱۱-۲۰۱۶)، ‘آنتونیو گوترز’ (Antonio Guterres ) نخست وزیر سابق پرتغال، ‘سرژان کریم’ (Srgjan Kerim) وزیرخارجه سابق مقدونیه، ‘ایگور لوکزیچ’ (Igor Luksic) نخست وزیر سابق مونته نگرو و ‘دانیلو تورک’ (Danilo Turk) رئیس جمهوری اسلوونی بین سالهای ۲۰۰۷-۲۰۱۲.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی و ثبات سیاست گذاری را در سطح جهان را ارزیابی سنجیده

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »

(در حاشیه مناظره داریوش محمدپور و آرش جودکی در  برنامه پرگار بی‌بی‌سی؛ اسلام‌هراسی یعنی چه؟) یکی از جدی‌ترین مولفه‌هایی که بعضی

ادامه »