آیت‌الله خامنه‌ای: انقلاب اسلامی قابل تجدیدنظر نیست

زیتون– ساعتی پیش آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در بیانیه‌ای به نام «گام دوم» به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از جوانان خواست تا امیدوار باشند.

او در این بیانیه که از روز یکشنبه گذشته خبرگزاری‌های دخال کشور با تبلیغات فراوان از صدور آن خبر داده بودند٬ از «ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی» سخن گفت.

رهبر جمهوری اسلامی در مقدمه این بیانیه توصیفی از آنچه در این چهل سال گذشته از نگاه خود ارائه داده و در بخش دیگری از آن در هفت حوزه مختلف توصیه‌هایی به جوانان و مردم ایران کرده است.

آیت‌الله خامه‌ای در این بیانیه که تاریخ ۲۲ بهمن‌ماه را دارد٬ تاکید کرد که انقلاب اسلامی «همواره دارای انعطاف و آمادهٔ تصحیح خطاهای خویش است، امّا تجدیدنظرپذیر و اهل انفعال نیست.»

او همچنین تاکید کرد که «فاصله‌ میان بایدها و واقعیت‌ها، همواره وجدان‌های آرمانخواه را عذاب داده و می‌دهد، اما این، فاصله‌ای طی شدنی است.»

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه گفت که انقلاب اسلامی «به نقدها حسّاسیّت مثبت نشان می‌دهد و آن را نعمت خدا و هشدار به صاحبان حرف‌های بی‌عمل می‌شمارد، امّا به هیچ بهانه‌ای از ارزش‌هایش فاصله نمی‌گیرد.»

او تأکید کرد که جمهوری اسلامی «به اصول خود به‌شدّت پایبند و به مرزبندی‌های خود با رقیبان و دشمنان به‌شدّت حسّاس است.»

آیت‌الله علی خامنه‌ای در بخشی دیگر از بیانیه خود آورده است که «نارضایتی این حقیر از کارکرد عدالت در کشور نباید به این معنی گرفته شود که برای استقرار عدالت کار انجام نگرفته‌ است»٬ رهبر جمهوری اسلامی اما در ادامه میزان فساد در میان مقام‌های حکومت ایران را در مقایسه با «بسیاری از کشورهای دیگر”» و حکومت پهلوی بسیار کمتر دانسته اما در عین حال نوشته “حتی آنچه هست غیرقابل قبول است.»

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. روضه به صورت کتبی خوانده شد ، حضرت آقا به جوانان امید میدهد !!
    کنیز سیاهی بچه ای را در بغل داشت و بچه شیون میکرد و کنیز در پی آرام کردن او ، شخصی به کنیز گفت که ، بچه را به زمین بگذار خودش آرام میشود !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »