زیتون– یلدا معیری، عکاس ایرانی، از دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا٬ به دلیل استفاده از یکی از عکس‌هایش در کنار توییت فارسی شب گذشته‌اش٬ انتقاد کرد

این عکاس ایرانی با انتشار عکس مورد بحث خود از اعتراضات دی ماه سال ۱۳۹۶ در صفحه اینستاگرامش نوشته است «دیدن این عکس در پشت توییت آقای ترامپ و مصاحبه مطبوعاتی آقای پمپئو (وزیر خارجه آمریکا) و هر سیاستمدار آمریکایی بزرگی ،شرمندگی زیادی به همراه دارد.»

شب گذشته دونالد ترامپ٬ رییس‌ جمهوری آمریکا٬ در نخستین توئیت خود به زبان فارسی، نتیجه حکومت جمهوری اسلامی را «۴۰ سال فساد، سرکوب و ترور» توصیف کرد.

ترامپ نوشته بود: «۴۰ سال فساد. ۴۰ سال سرکوب. ۴۰ سال ترور. رژیم ایران فقط موجب چهل سال شکست شده است. مردم ایران که مدت‌هاست در رنجند شایسته آینده روشن‌تری هستند.»

یلدا معیری در این پست اینستاگرامی که به دو زبان فارسی و انگلیسی نوشته شده با تاکید بر اینکه به دلایل امنیتی تا مدت‌ها هویت خودش به عنوان عکاس این عکس را مخفی نگه داشته بود٬ افزود: «به عنوان یک ایرانی که هر روز و هر روز بیشتر از تحریم‌های ایالات متحده آسیب می‌بیند٬ به خاطر تفاوت قمیت ارز و پول ملی قادر به مسافرت به کشور‌های همسایه هم و نیست و به دلیل قانون منع مسافرت آقای ترامپ سال‌هاست از دیدار پدر و مادرش محروم مانده است٬ دیدن این عکس در پشت توییت آقای ترامپ و مصاحبه مطبوعاتی آقای پمپئو (وزیر خارجه آمریکا) و هر سیاستمدار آمریکایی بزرگی ،شرمندگی زیادی به همراه دارد.»

او همچنین تاکید کرد که این عکس از مردم ایران و برای مردم ایران گرفته شده است و نباید توسط هیچ کس دیگری مورد سو استفاده قرار بگیرد.

بازگشت به صفحه اول