زیتون– دونالد ترامپ٬ رییس جمهوری آمریکا٬ در جریان سخنرانی سالانه خود در کنگره آمریکا حکومت ایران را یک «دیکتاتوری فاسد» توصیف کرد.

ترامپ در بخشی از سخنرانی سالانه خود حکومت ایران را «دولت اصلی حامی تروریسم» و «یک رژیم رادیکال» توصیف کرد و گفت دولت او برای مقابله با این حکومت «قاطع» است.

رییس‌ جمهوری آمریکا همچنین جمهوری اسلامی را یک «دیکتاتوری فاسد» توصیف کرد و گفت برای این‌که اجازه ندهد به «سلاح هسته‌ای» دست یابد، از توافق اتمی «فاجعه‌بار» با تهران خارج شده‌است.

ترامپ در ادامه از بازگشت تحریم‌ها علیه ایران دفاع کرده و می‌گوید این تحریم‌ها «سخت‌ترین مواردی هستند که علیه یک کشور اعمال شده‌است.»

محمدجواد ظریف٬ وزیر امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ در مورد ایران در سخنرانی سالانه در کنگره، گفته است واشینگتن در خاورمیانه از «دیکتاتورها، قصاب‌ها و افراطیون» حمایت می‌کند.

او در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که ایرانیان، از جمله هم‌وطنان یهودی ما، در حال گرامیداشت چهلمین سال پیشرفت، با وجود فشارهای ایالات متحده هستند؛ درست در زمانی‌که دونالد ترامپ در جریان سخنرانی سالانه امسال، بار دیگر اتهام‌هایی را متوجه ما کرده‌است.

ظریف در ادامه پست خود در توئیتر نوشته است «خصومت ایالات متحده، آن را به‌سوی حمایت از دیکتاتورها، قصاب‌ها و افراطیون سوق داده‌است؛ کسانی که تنها ثمره‌شان برای منطقه ما، ویرانی بوده‌است.»

بازگشت به صفحه اول