واکنش جمهوری اسلامی به اظهارات رییس جمهوری آمریکا

ترامپ جمهوری اسلامی را «دیکتاتوری فاسد» خواند

زیتون– دونالد ترامپ٬ رییس جمهوری آمریکا٬ در جریان سخنرانی سالانه خود در کنگره آمریکا حکومت ایران را یک «دیکتاتوری فاسد» توصیف کرد.

ترامپ در بخشی از سخنرانی سالانه خود حکومت ایران را «دولت اصلی حامی تروریسم» و «یک رژیم رادیکال» توصیف کرد و گفت دولت او برای مقابله با این حکومت «قاطع» است.

رییس‌ جمهوری آمریکا همچنین جمهوری اسلامی را یک «دیکتاتوری فاسد» توصیف کرد و گفت برای این‌که اجازه ندهد به «سلاح هسته‌ای» دست یابد، از توافق اتمی «فاجعه‌بار» با تهران خارج شده‌است.

ترامپ در ادامه از بازگشت تحریم‌ها علیه ایران دفاع کرده و می‌گوید این تحریم‌ها «سخت‌ترین مواردی هستند که علیه یک کشور اعمال شده‌است.»

محمدجواد ظریف٬ وزیر امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ در مورد ایران در سخنرانی سالانه در کنگره، گفته است واشینگتن در خاورمیانه از «دیکتاتورها، قصاب‌ها و افراطیون» حمایت می‌کند.

او در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که ایرانیان، از جمله هم‌وطنان یهودی ما، در حال گرامیداشت چهلمین سال پیشرفت، با وجود فشارهای ایالات متحده هستند؛ درست در زمانی‌که دونالد ترامپ در جریان سخنرانی سالانه امسال، بار دیگر اتهام‌هایی را متوجه ما کرده‌است.

ظریف در ادامه پست خود در توئیتر نوشته است «خصومت ایالات متحده، آن را به‌سوی حمایت از دیکتاتورها، قصاب‌ها و افراطیون سوق داده‌است؛ کسانی که تنها ثمره‌شان برای منطقه ما، ویرانی بوده‌است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

واکنش جمهوری اسلامی به اظهارات رییس جمهوری آمریکا

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »