دادستان کل کشور: فیلترینگ نیاز کشور و نوعی امر به معروف و نهی از منکر است

محمدجعفر منتظری٬ دادستان کل کشور٬ گفت: «فیلترینگ نیاز کشور و نوعی امر به معروف و نهی از منکر است و باید این همیشه باشد تا جوانان منحرف نشوند.»

به گفته دادستان کل کشور دشمن در فضای مجازی جنگ فرهنگی به راه انداخته و این شبکه های اجتماعی و فضای مجازی از مشکلات عمده کشور هستند.

او سالم سازی فضای مجازی را خواستار شد و گفت: «عده ای فکر می کنند فیلترینگ به تاریخ پیوسته ولی اینطور نیست، باید از رفتن جوانان به قتلگاه جلوگیری کنیم.»

منتظری ادامه داد: «هر گوشی تلفن همراه یک کانال از سوی دشمن است که در دست قشرهای مختلف به راحتی قرار دارد و مرتب علیه نظام اسلامی فعالیت می کنند.» /ایرناتعطیلی بخش صدور ویزای سفارت استرالیا در تهران

دولت استرالیا بخش صدور ویزا در سفارت این شکور در تهران را پس از دریافت هشدارهایی مبنی بر این‌که برخی آژانس‌های مهاجرتی در خصوص دریافت غیرقانونی ویزای استرالیا تبلیغ می‌کردند، تعطیل کرد.

بازرسان کمیسیون اجرای کامل قانون در استرالیا از بسیاری ایرانی‌ها در استرالیا درباره شرایط و مراحل گرفتن ویزای‌شان سوال پرسیده‌اند. این مسئله نگرانی‌ها را درباره مشروعیت سیستم صدور ویزای استرالیا افزایش داده است.

ظن و گمان درباره وجود فساد اداری در بخش ویزای سفارت استرالیا در تهران از زمانی آغاز شد که بسیاری از آژانس‌های مهاجرت مستقر در استرالیا در نامه‌ای به دولت در این باره هشدار دادند که برخی آژانس‌های مهاجرتی در تهران تبلیغ می‌کنند که ارتباطی ویژه با سفارت استرالیا (در تهران) دارند و به همین بهانه هزاران دلار از ایرانی‌ها، هم در ایران و هم در استرالیا در ازای صدور ویزا می‌گرفتند، درحالی که این روند در حالت عادی هزینه‌ای به مراتب کمتر داشته است. /ایسناآمانو بار دیگر نیز پایبندی ایران به برجام را تائید کرد

یوکیا آمانو٬ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی٬ بار دیگر با تائید پایبندی کامل ایران به تعهداتش در برجام، درباره فشارها بر آژانس برای راستی‌آزمایی هسته‌ای هشدار داد.

او تاکید کرد که برنامه‌های هسته‌ای ایران و کره شمالی همچنان در صدر برنامه کاری آژانس قرار دارد و افزود: «ما کماکان به راستی‌آزمایی و نظارت بر تعهدات مرتبط هسته‌ای ایران تحت برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) ادامه می‌دهیم.»

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه داد: «ایران به‌طور کامل به تعهدات مرتبط هسته‌ای‌اش ذیل برجام عمل می‌کند. همان‌طور که بارها گفته‌ام، ضروری است که ایران باز هم به اجرای کامل این تعهداتش ادامه دهد.» /ایسناصالحی امیری: حضور زنان در ورزشگاه یک نیاز اجتماعی است

سیدرضا صالحی امیری٬ رییس کمیته ملی المپیک٬ گفت: «حضور زنان در ورزشگاه حق طبیعی آنها و یک نیاز اجتماعی است.»

صالحی امیری درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها٬ ادامه داد: «من راجع به این موضوع به صورت شفاف حرف‌هایم را زده‌ام. ما هیچ تفاوتی بین ورزشگاه، سینما، کنسرت، دانشگاه و پارک قائل نیستیم. مگر در تمام این محیط‌ها زنان و مردان در کنار هم حاضر نمی‌شوند؟ محیط فاسد نیست و ورزشگاه از نظر من، یکی از سالم‌ترین محیط‌های کشور است و مرکزی برای نشاط اجتماعی است.»

او ادامه داد: «باید برای بزرگانی که دغدغه این موضوع را دارند، این را ترسیم کنیم که ورزشگاه، محیط سالمی است و هیچ گونه عارضه‌ای به لحاظ اجتماعی و اخلاقی ایجاد نخواهد کرد. دلیل این ادعا این است که در دو رویدادی که زنان در ورزشگاه حضور پیدا کردند، محیط ورزشگاه کاملاً سالم بود.» /روزنامه ایران


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول