درخواست افکار عمومی از وزیر اطلاعات: پاسخگوی شکنجه اسماعیل بخشی باشید

زیتون– روز گذشته (جمعه) اسماعیل بخشی، فعال کارگری٬ که گزارش‌هایی مبنی بر شکنجه او در دوره بازداشت منتشر شده بود، با تشریح شرایط بازداشت خود از شنود مکالمات او با خانواده‌اش خبر داده و خواستار پاسخگویی علنی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی در یک مناظره تلویزیونی شد.

بخشی، که از نمایندگان کارگران نیشکر هفت‌تپه است، در جریان اعتراض‌های آبان ماه کارگران این شرکت در ۲۷ آبان ماه بازداشت شد و نزدیک به یک ماه در بازداشت وزارت اطلاعات بود.

در دوره بازداشت این فعال کارگری گزارش‌هایی مبنی بر «فشارهای شدید جسمی و روحی» به این فعال کارگری منتشر شد و منابع کارگری خبر دادند که او مورد ضرب و شتم قرار گرفته و شکنجه شده است.

هرچند بعدتر رییس دادگستری شوش گزارش‌ها مبنی شکنجه این فعال کارگری و انتقال او به بیمارستان را رد کرد، اما اکنون او در اولین اظهار نظر در این باره از زمان آزادی‌اش گفته است که در روزهای نخست بازداشت، «بدون دلیل یا هیچ حرفی تا سر حد مرگ» مورد «شکنجه و زیر مشت و لگد» قرار گرفته است.

او گفته است که به این دلیل «تا ۷۲ ساعت در سلولم از جایم نمی‌توانستم تکان بخورم و آنقدر زده بودند که حتی از تاب درد خوابیدن هم برایم زجز آور بود».

او اضافه کرده که اکنون نیز با گذشت چندین هفته از زمان بازداشت، «در دنده‌های شکسته، کلیه‌ها، گوش چپ و بیضه‌هایش احساس درد می‌کند».

انتشار این خبر واکنش‌های فراوانی را در بین افکار عمومی در پی داشت.

کاربران توییتر فارسی خواستار پاسخگویی وزارت اطلاعات در این خصوص شدند.

 

 

 

https://twitter.com/hnooraninejad/status/1081244738920071168

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. سربازان امام زمان از گمنامی به درآمده و نام آور شده اند ، صیت شهرت این ولایتمداران عالم را در بر گرفته است !

  2. شکنجه ننگی است بر شکنجه گران که بصورت ابدی مورد لحن و نفرین شکنجه شدگان ،خانواده و عموم ملت خواهد ماند، سعید امامی با وجود اینکه خود سردسته شکنجه گران بود ولیکن امروز وقتی از شکنجه شدن همسرش حرفی بمیان می آید شکنجه گران مورد هزاران گونه لحن و نفرین و حتی ناسزا قرار میگیرد…!
    خاصیه اینکه دراین جا شکنجه شده کارگری است که میگوید: خانواده من گرسنه است…آیا چنین کسی باید شکنجه بشود؟ شکنجه گران چنین افرادی اصلا” انسان نیستنــــــد!!!!!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اخیرا سلطنت‌طلبان دست به فرصت‌طلبی بزرگی تحت مفهوم «وکالت» زدند. خارج از اینکه روش اتخاذی چقدر غیر دموکراتیک و غیر علمی بود، اما نفس دست چ‌زدن به‌چنین عملی از یک توهم و فرصتًطلبی بزرگ پرده

ادامه »

– ماموستایان در میان مردم کردستان، همواره مورد احترام و از جایگاه اجتماعی برجسته‌ای برخوردار بوده‌اند. غیر حکومتی بودن، قرائت حداقلی و غیر فقهی

ادامه »

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه

ادامه »