اعتصاب غذای نرگس محمدی و نازنین زاغری

زیتون– نرگس محمدی و نازنین زاغری، زندانیان سیاسی، در نامه‌ای مشترک اعلام کرده‌اند که دست به اعتصاب غذا می‌زنند.

آن‌ها در این نامه تاکید کردند که در اعتراض به نحوه رسیدگی به وضعیت درمانی خود در زندان دست به سه روز اعتصاب غذا خواهند زد.

در این نامه که توسط وب‌سایت گزارش کانون مدافعان حقوق بشر، منتشر شده٬ آمده است که  این دو زندانی سیاسی به دلیل عدم برخورداری از حق درمان دست به اعتصاب خواهند زد: «برخورداری از حق دسترسی به پزشک معالج و دارو و درمان از جمله حقوق مندرج و بدیهی در اعلامیه‌ها و آیین نامه‌های بین المللی و داخلی است که متاسفانه مدت‌هاست علی‌رغم درخواست‌های مکرر و مراجعات ما به مسئولان مربوطه، از آن محروم شده‌ایم.»

نرگس محمدی و نازنین زاغری در ادامه این نامه نوشته‌اند که پزشک معتمد سازمان زندان‌هادر گزارشی کتبی، «دستور» داده بود که آنها به طور اورژانسی در مراکز درمانی مورد معالجه قرار گیرند، اما مسئولان زندان به دلایل نامعلوم مانع این کار شده‌اند.

نرگس محمدی و نازنین زاغری گفته‌اند: «متاسفانه نه تنها اعزام های پزشکی و رسیدگی های اورژانسی انجام نمی‌شود بلکه پیگیری های مستمر ما از داخل زندان، حتی امکان ملاقات با دادیار محترم ویژه زندانیان و پیگیری های لاینقطع وکلای ما خارج زندان به سرانجامی نرسیده و این امر به شدت مورد اعتراض، نگرانی و تردیدهای جدی ماست.»

این دو زندانی سیاسی در اعتراض به به این شیوه «غیر قانونی، غیر انسانی و غیر شرعی و برای اعلام خطر و نگرانی سلامت و جانمان علی رغم استفاده از داروهای روزانه»به مدت سه روز دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

2 پاسخ

  1. نه اینکه از دادیار محترم ناظر زندان هنری ساخته است ، ایشان اگر اندک شکری بر خلاف نظر ریاست زندان میل کند دیگر به زندان راهش نمیدهند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب