زیتون– قاطمه هاشمی٬ فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی٬‌ تاکید کرد که پدرش به مرگ طبیعی نمرده است.

او در گفت‌وگو با وب سایت جماران در خصوص تهدید به مرگ هاشمی رفسنجانی گفت: «این تهدید برای پدر من از دو ماه قبل آن حادثه شده بود. به نحوی که آبان‌ماه همان سال، دو نفر از آقایانی که ادعا می‌کردند از بچه‌های جبهه و جنگ هستند، به دفتر من در دانشگاه آمدند و گفتند که قصد ترور پدرتان را دارند و این پیغام را به ایشان برسانید.»

اکبر هاشمی رفسنجانی ۱۹ دی ماه سال گذشته در گذشت.

او که برای شنا به استخر رفته بود٬ به گفته پزشکان٬ به دلیل عارضه قلبی در گذشت.

اما امروز و در سالگرد در گذشت رییس سابق مجمع تشخیص مصلحت نظام٬ فاطمه هاشمی گفت: «من با شواهدی که در این مدت به دست آوردم، مطمئن هستم که مرگ ایشان، مرگی طبیعی نبوده است.»

فاطمه هاشمی رفسنجانی در خصوص بررسی پرونده مرگ هاشمی رفسنجانی شورای عالی امنیت ملی توضیح داد: «من فکر می کنم که آن پرونده را در شورای عالی امنیت ملی، بستند و سال گذشته، آخرین باری که آن شورا ما را دعوت کرد، اعلام کرد که این پرونده را می‌بندد.»

او همچنین در خصوص وجود رادیو اکتیو در بدن پدرش گفت: «یک بحثی را مطرح کردند که رادیواکتیو موجود در بدن ایشان بالای حدّ مجاز ۱۰ درصد بوده، یعنی هم ادرارشان آلوده بوده هم حوله‌ای که تن‌شان می کردند، آلوده بوده است. در آخر هم گفتند که نمی‌ دانند این رادیواکتیو از کجا آمده و دلیلی هم برایش نداشتند. حتی گفتند بیشتر از این نمی‌‌توانند ادامه دهند.»

دختر هاشمی رفسنجانی در این رابطه ادامه داد: «این را هم گفتند که در بدن من و مامانم هم رادیو اکتیو وجود دارد. البته من به این حرف‌ها اعتقاد چندانی نداشتم و بیشتر بیان آن را ردگم کنی می‌دانستم. بعدها با مطالعاتی که خودم راجع به رادیواکتیو و این مسائل کردم، به این نتیجه رسیدم که این موضوع ردگم کنی بوده، یعنی مسأله دیگری وجود داشته ولی رادیواکتیو برای‌شان راحت‌تر بوده که مطرح کنند. در همین رابطه شاهدیم که خودشان هم در شعارهایشان اعلام کردند.»

بازگشت به صفحه اول