رییس قوه قضاییه با حکم رهبری به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نیز منصوب شد

زیتون– آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، امروز (یکشنبه) صادق لاریجانی را به عنوان رییس جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب کرد.

صادق لاریجانی همزمان رییس قوه قضاییه٬ رییس هیئت امنای دانشگاه امام صادق است. او همچنین به‌عنوان فقیه، عضو شورای نگهبان و همچنین از اعضای مجلس خبرگان رهبری است.

انتصاب صادق لاریجانی به این سمت کمتر از یک هفته پس از مرگ محمود هاشمی شاهرودی صورت می‌گیرد که ریاست این مجمع را به عهده داشت.

آیت‌الله خامنه‌ای در حکم خود با اشاره به فوت هاشمی شاهرودی و «ضرورت سامان‌یابی هرچه سریعتر ارکان مجمع»، صادق لاریجانی را به ریاست این مجمع و همچنین عضویت فقهای شورای نگهبان منصوب کرده است.

او سابقه صادق لاریجانی در شورای نگهبان را «برجسته و ارزشمند» خوانده و مدیریتش بر قوه قضائیه را نیز «پرتلاش و عالمانه و خالصانه» توصیف کرده و گفته است که «امید می‌رود با حضور فعال و عالمانه اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و ایفای نقش مؤثر دبیرخانه و دبیر محترم در انجام وظایف خود تحت نظارت و اشراف ریاست مجمع، مسئولیت‌های محوله در این دوره در کمال اتقان و به بهترین وجه به انجام برسد».

رهبر جمهوری اسلامی افزوده است: «با عنایت به اهمیت مسئولیت‌ها در مجمع و شورای نگهبان انتظار می‌رود در فرصت زمانی مناسب، با تنسیق [نظم و نسق دادن] امور در قوه قضائیه، در مسئولیت‌های خطیر یاد شده مُتَمحّض [عهده‌دار] گردید».

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. مقام عظمای ولایت فقیه به مرحله یی رسیده که مجیزگویی “دبیر محترم ” مجمع تشخیص مصلحت هم ضرورت یافته است !!

  2. این نشان میدهد که پس از چهل سال چند نفر هم نیست که بتوانند جایگزین کنند. جنتی را اینجا و آنجا میگمارد. این هم یکی را هم !
    خود ببینید که برای رهبری چه کسی مانده !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب