تجمع دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات برای دومین روز پیاپی

زیتون– دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات برای دومین روز پیاپی دست به تجمع زدند.

ایرنا خبر داد که جمعی از دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه تجمع اعتراضی خود را برای دومین روز متوالی از دقایقی پیش در میدان دانش این واحد آغاز کردند.

بر اساس این گزارش دانشجویان معترض که تعداد آنها در حال افزایش است٬ در کنار تصاویر جان‌باختگان سانحه اتوبوس ایستاده‌ و دست به اعراض زده‌اند.

در حادثه تصادف در محوطه داخل دانشگاه علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد که روز سه‌شنبه چهارم دی ماه روی داد، ۱۰ تن کشته و ۲۸ نفر مجروح شدند.

به گفته دادستان تهران تاکنون دو نفر بازداشت شده و دو تن از مسئولان دانشگاه آزاد از سوی مقامات قضایی احضار شده‌اند. تحقیقات این پرونده همچنان ادامه دارد.

این دانشگاه روزهای چهارشنبه و پنج شنبه را تعطیل کرده بود.

روز گذشته (شنبه)٬ در اولین روز کاری دانشگاه پس از حادثه واژگونی دانشگاه٬ دانشجویان در محل پارکینگ دانشگاه تجمع کردند.

دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات در اعتراض به کشته شدن هم‌دانشگاهی‌هاشان شعارهای «مسئول بی‌لیاقت! استعفا! استعفا!» و «مسئول بی‌لیاقت! محاکمه! محاکمه!»٬ سر دادند.

امروز (یکشنبه) اما به گفته دانشجویان اجازه ورود به محوطه دانشگاه را به بسیاری از دانشجویان و حتی خانواده‌های جانباختگان ندادند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »