سرنوشت گزارش تحقیق و تفحص از شهرداری مشخص شد

زیتون– شورای شهر تهران در جلسه امروز (یک‌شنبه) گزارش تحقیق و تفحص از روزنامه همشهری در دوره محمدباقر قالیباف را تصویب و آن را برای بررسی «تخلف‌ها» به قوه قضائیه ارسال کرد.

بر اساس این گزارش، در سال ۹۴ هیئت مدیره موسسه همشهری برخلاف مصوبات شورای شهر اقدام به ایجاد شغل‌های جدید کرده و هم اکنون «۱۳۶ پست جدید» غیر قانونی در این موسسه وجود دارد.

در این گزارش اعلام شده که در سال ۹۶ معاون مالی همشهری «برخلاف دستورالعمل پرداخت حقوق» ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان حقوق دریافت کرده است.

بر اساس گزارش شورای شهر، در واگذاری توزیع روزنامه به بخش خصوصی «قیمت‌گذاری قراردادها بدون مبنا و معیار بوده» و «تشریفات قانونی نیز در این واگذاری رعایت نشده است.»

در این گزارش همچنین اعلام شد که «اکثر معامله‌های» این موسسه بدون مناقصه و با ترک تشریفات انجام شده است.

‏در این گزارش همچنین به برخی از قراردادهای موسسه همشهری با برخی از افراد برای تولید محصولاتی «که بی‌ارتباط به کار این موسسه بوده» اشاره شده است.

«چاپ و انتشار نشریه حزب‌الله»، «ساخت فیلم مستند از مبارزات مردم عراق علیه داعش»، «بررسی وضعیت عفاف و حجاب کارمندان زن شهرداری تهران» و «بررسی حقوقی اموال مصادره شده ایران توسط آمریکا» از جمله این قراردادها است.

۱۴ عضو شورای شهر چهارم تهران نیز سال گذشته خواستار بررسی استفاده یا عدم استفاده از امکانات شهرداری تهران به ویژه امکانات مؤسسه همشهری در انتخابات ریاست جمهوری شده بودند.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب