اخراج دو دیپلمات ایرانی از آلبانی

زیتون– آلبانی سفیر ایران و یک دیپلمات ایرانی را به ظن فعالیت‌های غیرقانونی که امنیت کشور را به خطر انداخته، اخراج کرده است.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، برای اولین بار این خبر را منتشر کرد و در توییتر خود نوشت: «ادی راما، نخست‌وزیر آلبانی الان سفیر ایران را اخراج کرد، این اقدام حاوی پیامی برای رهبران ایران است که حمایت‌ آنها از تروریسم تحمل نخواهد شد.»

جان بولتون اضافه کرد: «ما در کنار نخست وزیر راما و مردم آلبانی ایستاده‌ایم در حالی که آنها در حال مقابله با رفتار بی پروا ایران در اروپا و سراسر جهان هستند.»

همچنین مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا٬ در توییتر خود از اقدام نخست وزیر آلبانی در خصوص اخراج دو دیپلمات ایرانی تشکر کرده است.

مایک پومپئو نوشت: «جهان می بایست با اتحاد ایران را تحریم کند تا زمانی که این حکومت رفتار مخرب خود را تغییر دهد.»

پیشتر اما یک سخنگوی وزارت خارجه آلبانی روز چهارشنبه ۲۸ آذر به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت که این دو دیپلمات به خاطر «نقض وضعیت دیپلماتیک‌شان» اخراج شده‌اند.

او افزود که این تصمیم پس از مذاکره با سایر کشورها از جمله اسرائیل اتخاذ شده است.

این سخنگو نام دیپلمات‌های اخراج شده را فاش نکرده است.

غلامحسین محمدنیا، سفیر ایران در آلبانی است. وی در شهریور سال ۱۳۹۵ به این سمت منصوب شده بود. غلامحسین محمدنیا عضو تیم مذاکرات هسته ای ایران با شش قدرت جهانی بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »