نقشه فرار سلطان قیر از زندان ناکام ماند

عده‌ای قصد فراری دادن حمید باقری درمنی، تاجر بزرگ قیر را داشتند که نقشه‌شان شکست خورد.

 زندان اوین تماسی برای فرستادن باقری درمنی به «یکی از نهادها» می‌گیرد، اما این احضار «جعلی» بوده و حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه به پرونده ورود می‌کند و سرانجام تیم فرار شناسایی و دستگیر می‌شود.»

 قرار بوده این افراد در صورت موفقیت «ده میلیارد تومان» برای فراری دادن این تاجر قیر بگیرند.

در این گزارش گفته شده کسانی که قصد فراری دادن او را داشتند وابسته به نهادی نبودند.

حمید باقری درمنی در موج برخورد قضایی با متهمان اقتصادی به اعدام محکوم شده است. /خبرگزاری مهر


جلوگیری از اعزام نرگس محمدی به بیمارستان

نرگس محمدی، نایب رییس زندانی کانون مدافعان حقوق بشر، در نامه‌ای به دادستان تهران اعلام کرد که با وجود نیاز به پزشک متخصص از «مدت‌ها» پیش برای درمان به خارج از زندان اعزام نمی شود.

او در این نامه یادآوری کرد که به دلیل آمبولی ریه و همچنین تشنج نیاز به کنترل پزشکی و انجام آزمایشات دقیق دارد.

خانم محمدی همچنین نوشت که پس از انجام عمل کیسه صفرا باید در مهر ماه به پزشک معالج خود مراجعه می کرد اما اعزام او به بیمارستان انجام شده است.

رونوشت این نامه برای وزیر دادگستری٬ وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت مجلس نیز ارسال شده است.

نرگس محمدی در شهریور ماه به مدت ۱۰ روز در بیمارستان بستری شده بود اما به زندان بازگردانده شد.

تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی، پیش از این هشدار داده که قطع مداوا در محیطی آرام و دور از زندان، می‌تواند به «معلول شدن» او بیانجامد.


معاون وزیر آموزش و پرورش: دیگر نمی‌گذاریم دانش‌آموزان از کتب کمک آموزشی استفاده کنند

رضوان حکیم زاده٬ معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش٬ در واکنش به دیدار اعضای انجمن ناشران آموزشی کشور با مراجع تقلید و اظهارنظر برخی آیات عظام مبنی اینکه نباید مشق شب حذف شود، گفت: «در این زمینه برنامه خودمان را داریم و برنامه تکالیف مهارتی در مدارسی که امکان اجرایش بوده، جایگزین تکالیف سنتی شده است.»

او با تاکید بر اینکه مشق شب حذف نمی‌شود، گفت: «به هیچ وجه چیزی به اسم حذف تکلیف را به صورت مطلق نداشته‌ایم، ولی سعی کردیم دانش‌آموزان از طریق تکالیف مهارتی، مهارت اصلی خواندن، نوشتن، حساب کردن و مهارت زندگی را فرا بگیرند تا از این طریق در دروس خود تقویت شوند.»

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش ادامه داد: «همچنین اگر نیازی به تمرین بیشتری باشد، زیر نظر معلم در کلاس‌های درس انجام می‌شود تا معلم بتواند بازخوردهای مناسب را در جهت یادگیری دانش آموزان داشته باشد.»

او با تاکید بر اینکه اساسا چیزی با عنوان تکلیف شب حذف نشده و فقط تکالیف مهارت محور شده‌اند، گفت: «البته ما در این میان تکالیف موسساتی را حذف کردیم به این صورت که دانش آموزان مجبور نباشند به عنوان مشق شب صفحه‌هایی از کتاب‌های مختلف آموزشی و کمک درسی را بخوانند. همچنین دیگر نمی‌گذاریم دانش‌آموزان با خرید کتب حل المسائل هزینه‌ای را به خانواده‌ها تحمیل کنند، از این رو تکالیف این کتب حذف شده است و به جای آن تکالیف مهارت محور جایگزین شده است.» /ایلنا

 


دادستان تهران: تخلف در ثبت سفارش ۹ هزار خودرو

عباس جعفری دولت آبادی٬ دادستان عمومی و انقلاب تهران٬ گفت: «در پرونده خودرو، پلیس فتا گزارش بسیار جامعی در رابطه با تخلفات مرتبط با سایت ثبت سفارش ارائه کرد که به موجب این گزارش ۴۶ هزار ثبت سفارش در ۲ دوره محدودیت و ممنوعیت رخ داده که از مجموع این ۴۶ هزار ثبت سفارش، در مورد حدود ۹ هزار اتومبیل تخلف صورت گرفته است، قبلا گزارش ما در مورد ۶۵۰۰ عدد بود و نسبت به گزارش قبلی وزارت اطلاعات و وزارت صمت افزایش پیدا کرده است.»

دادستان تهران تاکید کرد: «طی هفته اخیر دو نفر دیگر از متهمان در این رابطه دستگیر شدند و این پرونده به پایان تحقیقات نزدیک می‌شود.» /میزان

 


 


 

 


ظریف: موشک‌های ما قابل مذاکره نیست

محمد جواد ظریف٬ وزیر امور خارجه٬ در حاشیه نشست امروز شنبه «مجمع دوحه» ضمن رد اظهارات مقام‌های آمریکایی درباره نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل توسط ایران تاکید کرد که واشنگتن به وضوح این قطعنامه را نقض کرده است.

او ادامه داد: «موشک‌های ایران، برای دفاع هستند و ما به آنها برای بازدارندگی نیاز داریم. ما در منطقه‌‌مان بسیار کمتر از هر کشوری صرف هزینه‌های نظامی می‌کنیم و به همین دلیل است که ما از همان اول هم گفته‌ایم که موشک‌های ما قابل مذاکره نیستند.» /فارس


مدیر گاج: معتقدم دانش‌آموز بدون مشق شب دچار آسیب می‌شود

مدیران انتشارات جوکار گفت که مدیران انتشارات کتاب‌های کمک درسی به دلیل عدم دیدار با وزیر ارشاد٬ به دیدار با علما رفتند.

به گفته او دانش آموزان بدون مشق شب دچار آسب می‌شوند و آنها به همین دلیل شکایت وزیر ارشاد را به نزد علما برده‌اند.

او ادامه داد: «من شخصاً هفت شهریورماه یعنی بیش از صد روز پیش نامه به آقای وزیر آموزش‌وپرورش نوشتم که ما حرف‌هایی داریم باید شنیده بشود. نتایج تصمیمات شما ۱۰سال بعد تبعاتش مشخص می‌شود. ما سنگ کف رودخانه هستیم، سبزی لب آب نیستیم که یک شبه رشد کرده باشیم.» /صبح نو

 


 


محمدرضا باهنر: مردم فکر می‌کنند همه مسئولین دزد هستند

محمدرضا باهنر٬ رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری٬ با بیان اینکه امروز ۶۸ درصد جمعیت کشور بعد از انقلاب به دنیا آمدند، گفت: «بیش از ۶۰ درصد جمعیت کشور امام و جنگ و دفاع مقدس را درک نکردند و آن ها امروز حق دارند که سوال کنند، شما برای ما چه کردید؟، اگر انقلاب نمی کردید چه اتفاقی می‌افتاد که تاکنون نیافتاده است؟»

باهنر تاکید کرد: «فساد داریم اما مردم فکر می‌کنند که همه دزد هستند. ۲۰۰ مدیر نجومی بگیر پیدا شد و مردم فکر میکنند همه مدیران نجومی بگیرند. ناکارآمدی هم که همینطور به هرکس می‌رسیم می‌گوید ناکارآمدی همه جای مملکت را گرفته است.» /ایسنا


واکنش واعظی به پیشنهاد یارانه ۹۰۰ هزار تومانی از سوی احمدی‌نژاد

محمود واعظی٬ رییس دفتر حسن روحانی٬ درباره پیشنهاد احمدی‌نژاد درباره چند برابر شدن یارانه‌ها،‌ گفت: «این مسئول سابق  کشور حرف‌های مختلفی می‌زند. اگر شما همه حرف‌های او را در نظر بگیرید اولا بسیار متضاد است دوم این که با عملکرد گذشته خود او در تناقض است.»

رییس دفتر رییس‌ جمهوری تاکید کرد: «این فرد یک عوام‌فریبی را شروع کرده است و فکر می‌کند در شرایطی که یک جنگ اقتصادی شروع شده است و قبول هم داریم قشری از مردم در مذیقه هستند، می‌تواند با شعار و این طور مسائل خود را مطرح کند.»

واعظی تاکید کرد که مردم ما مردم آگاهی هستند و می‌دانند کسی که این گرفتاری را به وجود آورد،‌ تحریم را برای ما ایجاد کرد و روابط ما را با کشورهای همسایه بهم زد چه کسی است. /ایلنا

 


 


پیام نوروزی ترامپ در کنار رضا پهلوی

اندکی بعد از آن که دونالد ترامپ، رییس‌ جمهوری آمریکا وارد کاخ سفید شد دستیاران او رویکرد جدیدی در قبال ایران پیشنهاد دادند.

پایگاه خبری-تحلیلی «پولیتیکو» گزارش داده دستیاران ترامپ در حال بررسی این موضوع بودند که رییس‌ جمهوری آمریکا برای تبریک نوروز به ایرانی‌ها ویدئویی در کنار رضا پهلوی، ضبط کند.

دو منبع آگاه به پولیتیکو گفته‌اند مقام‌های شورای امنیت ملی آمریکا در نهایت تصمیم گرفتند که این کار انجام نشوند و ترامپ، سرانجام پیامی طبق روال سابق منتشر کرد. /فارس

 


محکومیت یک وکیل دادگستری به یازده سال حبس

محمد نجفی وکیل دادگستری که چند روز پیش در دادگاه انقلاب اراک به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم شده بود، در پرونده ای دیگر در دادگستری شهرستان شازند به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

پیام درفشان، وکیل نجفی روز شنبه با اعلام این خبر گفت: «اتهام موکلم در این پرونده تشویش اذهان عمومی از طریق درج مطالب در رسانه های مجازی است.»

این وکیل دادگستری افزود: «مستندات پرونده، پنج برگ پرینت از اسکرین شات مطالب منتسب به موکلم در فضای مجازی است که از این پنج برگ، سه برگ مربوط به پروفایل صفحات اشخاص دیگر در فضای مجازی است و اصلاً ارتباطی به او ندارد.»

درفشان اضافه کرد: «نهایتاً جلسه محاکمه موکل در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو دادگستری شهرستان شازند برگزار شد و دادگاه نجفی را به یک سال حبس تعزیری محکوم کرد.»

پیشتر شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی اراک، نجفی را در پرونده متهمان اعتراضات دی سال ۹۶، به اتهام فعالیت تبلیغی به نفع گروه ها و سازمان های مخالف نظام، به یکسال حبس، بابت توهین به مقام معظم رهبری به دو سال حبس و به اتهام همکاری با دول متخاصم از طریق انتقال اخبار و اطلاعات از طریق مصاحبه به ۱۰ سال حبس محکوم کرده است که طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در صورت قطعیت یافتن این حکم، مجازات اشد یعنی ۱۰ سال حبس قابلیت اجرا دارد. /ایرنا


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول