اولین بازداشت‌ها پس از انفجار انتحاری چابهار

زیتون–  دادستان زاهدان از بازداشت چهار نفر در ارتباط با انفجار انتحاری شهر چابهار خبر داد.

به گفته این مقام قضایی، این چهار نفر «در شهرستان‌های مختلف» استان سیستان و بلوچستان دستگیر شده‌اند.

دادستان زاهدان به هویت این افراد اشاره‌ای نکرده است.

انفجار یک خودروی انتحاری که روز پنج‌شنبه هفته گذشته در شهر چابهار رخ داد دو کشته و ده‌ها زخمی و مجروح بر جای گذاشت.

شبکه العربیه اعلام کرد گروه انصار الفرقان مسئولیت حمله انتحاری به چابهار را به عهده گرفته است.

در پی انفجار تروریستی در چابهار چندین تن کشته و زخمی شدند.

صبح روز پنج شنبه در چابهار، انفجار تروریستی روی داد. ایسنا به نقل از سرپرست فرمانداری چابهار این انفجار را «انتحاری» توصیف کرده است.

در این حادثه، یک خودرو بمب گذاری منفجر شد.

گزارش‌های اولیه از چابهار حاکی از مرگ چهار نفر در این حادثه بود، اما ساعاتی بعد این آمار به دو نفر کاهش پیدا کرد. ستوان دوم داریوش رنجبر و سرباز وظیفه ناصر درزاده نام و درجه دو قربانی حادثه است.

در ابتدا گفته شد که فرمانده نیروی انتظامی چابهار در این انفجار، به شهادت رسیده است اما بعدا، او در مصاحبه با خبرگزاری فارس، شهادت خود را تکذیب کرد.

انفجار خودروی بمب گذاری شده در کنار ستاد فرماندهی نیروی انتظامی چابهار روی داد.
پس از انفجار هم صدای شلیک گلوله شنیده شد. برخی رسانه ها می گویند بعد از انفجار، تیراندازی در محل صورت می گیرد.

فرمانده نیروی زمینی سپاه نیز در محل انفجار، حاضر شده است.

ساعتی پس از انفجار سایت رجانیوز اعلام کرد که گروه تروریستی «انصار الفرقان» مسوولیت این انفجار را برعهده گرفت اما یک مقام رسمی این موضوع را رد کرد.

محمد پاکپور٬ فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران٬ اعلام کرد که تاکنون هیچ گروه با شخصی حادثه تروریستی چابهار را برعهده نگرفته است.

همچنین رحمدل بامری فرماندار چابهار نیز در خصوص این خبر گفت: تروریست ها با خودرو حامل موادمنفجره به ستاد انتظامی چابهار حمله کرده اند.

ساعتی پیش شبکه العربیه گزارش کرده گروه انصار الفرقان در بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن را برای این شبکه فرستاده، مسئولیت حمله انتحاری روز پنجشنبه در چابهار را به عهده گرفته است.

انصار الفرقان منشعب از گروه جندالله است. ایران در خرداد سال ۱۳۹۶ اعلام کرد رهبر این گروه مولوی جلیل قنبرزهی را در سیستان و بلوچستان کشته است.

وزیر خارجه ایران این حمله را به «تروریست‌های مورد حمایت خارجی» نسبت داد، و یک روز بعد معاون امنیتی-انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از «کشف سرنخ‌هایی از عوامل حادثه تروریستی» خبر داد. ایسنا

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در ایرانِ امروز با درگذشت جان‌سوز و مظلومانه «مهسا امینی»، که به بهانه صیانت از حجاب و با برخورد غلط گشت ارشاد، رخ داد، از سوی گروه زیادی از مردم (کسانی که در میدان بودند

ادامه »

پوشش زنان و حجاب آنان بیش از یک سده است که به موضوعی چالش‌برانگیزی در جامعه ایرانی تبدیل شده است، چه آن زمان که

ادامه »

علمای مذهبی همواره در کنار شاهان و امیران و وزیران بوده و به طور کلی خود ستونی استوار و اثرگذار از بنای هیئت حاکمه بوده‌اند. برای آنان دفاع و حمایت از تنها کشور شیعی و تنها سلطان جعفری مذهب یک ضرورت مهم شرعی و اخلاقی بوده است…

ادامه »