روحانی مجددا تهدید کرد: جلوگیری از صادرات نفت از خلیج فارس

زیتون– حسن روحانی، رییس‌ جمهوری، امروز (سه‌شنبه) در سفری به شاهرود بار دیگر تهدید کرد که اگر ایران قادر به صدور نفت خود نباشد، تنگه هرمز را خواهد بست.

این دومین بار است که حسن روحانی جهان را تهدید به قطع صادرات نفت از خلیج فارس می‌کند.

پیش از این رییس جمهوری ایران  تهدید کرده بود که اگر قرار باشد نفت ایران صادر نشود نفت دیگر کشورها نیز نباید از خلیج فارس صادر شود.

این لحن تهدید‌آمیز تمجید آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، را در پی داشت.

او تیرماه امسال نیز برای دومین با تهدید خود را تکرار کرد و گفت که «تنگه‌های زیادی داریم؛ تنگه هرمز فقط یکی از آنهاست.»

او خطاب به رییس جمهوری آمریکا نیز گفته بود: «با دم شیر بازی نکن؛ پشیمان‌کننده است.»

این اظهارات روحانی پس از آن بیان می‌شد که همزمان با تنش‌ها بین ایران و آمریکا، شورشیان شیعه یمن دو نفتکش عربستان را در باب‌المندب هدف قرار دادند که باعث شد عربستان صادرات نفت از این تنگه را برای مدتی متوقف کند.

امروز نیز روحانی با اشاره به تهدیدها و فشارهای روزافزون دولت ایالات متحده بر جمهوری اسلامی، خطاب به آمریکا گفت که ایران به صدور نفت خود به‌رغم تحریم‌ها و فشارها ادامه خواهد داد.

خبرگزاری رسمی دولت٬ ایرنا٬ به نقل از ری

حسن روحانی با بیان اینکه امروز چرا آمریکا از ملت ایران و ایرانی‌ها عصبانی است، گفت: «ایران قدرتمند برای آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها غیرقابل تحمل است و ملت بزرگ و غیور ایران در برابر آنان سر فرود نیاورده و نمی‌آورد.»

به گفته حسن روحانی٬ آمریکا خواست و اعلام کرد که ایران را از صادرات نفت محروم و از تبادل تجاری با دنیا باز داشته و ایران را در منطقه و جهان منزوی و به اهدافی که در منطقه دارد، دست خواهد یافت اما ملت بزرگ ایران در تمام این صحنه‌ها ثابت کرده و خواهد کرد که پیروزی نهایی این نبرد است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

مقدمه من در ماهیّت استبدادی جمهوری اسلامی پس از ادخال ولایت فقیه توسط مجلس خبرگان اول — حتی ولایت فقیه غیر مطلقه— هیچ حرفی ندارم. ایران مثل یک بیماری است که سرطان خون یا ویروس

ادامه »

پس از مرگ مشکوک رییسی در سقوط بالگرد، بار دیگر بازی تحریم/مشارکت در بین بخشی از نخبگان البته با طنینی متفاوتر از نمونه های

ادامه »

انتشار یادداشتی از سوی استاد محمد مجتهد شبستری مرا بر آن داشت تا به دلیل علاقه به ایشان و حساسیت

ادامه »