بازداشت عضو شورای شهر آبادان در جلسه رسمی شورا

زیتون– یکی از اعضای شورای شهر آبادان که «به هویت او اشاره‌ای نشده»، به اتهام «ارتشا با صدور قرار بازداشت موقت به زندان اعزام» شده است.

ناصر غلامی، دادستان عمومی و انقلاب آبادان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری رسمی قوه قضائیه ایران، میزان، ضمن تایید خبر این بازداشت ٬ گزارش‌ها مبنی بر بازداشت یکی از اعضای شورای این شهر در جلسه رسمی شورا را تأیید کرد.

غلامی افزوده است که جلب این فرد بر اساس گزارش اداره اطلاعات آبادان به دادستانی مبنی بر «وقوع یکسری تخلفات و جرائم عمدتا مالی توسط اشخاصی حقیقی با هویت معلوم و با همراهی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر آبادان» صورت گرفته است.

به گفته دادستان آبادان، «این تیم چندنفره از طریق یکی از اعضای شورای اسلامی شهر آبادان قرارداد‌های پیمانکاری با شهرداری منعقد کرده و مبالغی از حساب‌های شهرداری تحصیل کرده بودند».

غلامی مبلغ برداشت‌شده از سوی این افراد از حساب‌های شهرداری را بر اساس برآوردهای اولیه، «بیش از ۲۷ میلیارد ریال» عنوان کرده است.

بر اساس این گزارش، این اشخاص «بعد از هر پیمانی، مبالغی متفاوت به عضو موصوف» شورای شهر آبادان پرداخت کرده‌اند.

دادستان آبادان علاوه بر اعلام خبر بازداشت عضو شورای شهر، از صدور دستور قضایی برای بازداشت دیگر اعضای این تیم نیز به اتهام «اتهام جعل اسناد، استفاده از اسناد مجعول و کلاهبرداری» خبر داده است.

این مقام قضایی گزارش‌ها درباره بازداشت عضو شورای شهر آبادان در جریان جلسه رسمی را نیز تأیید کرده و گفته است:‌ «جلب این فرد در محل کار بوده، اما به کیفیتی که در فضای مجازی و برخی خبرگزاری‌ها بیان شده است، نبوده است.»

غلامی گزارش‌ها مبنی بر بازداشت این فرد در ارتباط با «زمین‌خواری» را نیز «فعلاً» تکذیب کرده است.

عبدالله کعبی، رئیس شورای ۹ نفره شهر آبادان روز دوشنبه هفتم آبان، به خبرگزاری ایرنا گفته بود که «افراد ناشناس یکی از اعضای این شورا را در حالی که در جلسه علنی (سؤال از شهردار آبادان) حضور داشت از جلسه خارج و او را با خود بردند.»

او درباره هویت این افراد نیز ابراز بی‌اطلاعی کرده بود.

خبرگزاری صداوسیما نیز علت بازداشت این عضو شورا را «تخلفات» او در شورای چهارم‌ و به نقل از یک منبع آگاه، «زمین‌خواری و تخلفات مالی» عنوان کرده بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »