ناصر ایرانی درگذشت

ناصر ایرانی چهره شاخص داستان‌نویسی ایران و مولف آثاری همچون سختون، کلوخ انداز، قتل، زنده باد مرگ درگذشت.

 


بازداشت خبرنگار روزنامه ابتکار در حین خروج از کشور

در پی اقدامات قضایی چند روز اخیر، پویان خوشحال، خبرنگاری که دادستان تهران  با اتهام «توهین به امام حسین»  علیه او اعلام جرم کرده بود در حین خروج از کشور بازداشت شد.

 

تعقیب قضایی "پویان خوشحال"، خبرنگار روزنامه ابتکار به علت توهین به امام حسین(ع)

پویان خوشحال شاغل در روزنامه ابتکار که تحت تعقیب قضایی گرفته بود شب گذشته در حالی که قصد خروج از کشور را داشت، دستگیر شد. مصداقی که برای توهین به مقدسات برای این روزنامه‌نگار ذکر شده گزارشی در روزنامه‌ ابتکار با عنوان « بیماری در کمین زائران بی‌ملاحظه» است که در آن  از آسیب‌های بهداشتی که در ایام اربعین در کمین زائران شهر کربلا است سخن گفته و در بخشی از این گزارش  به جای استفاده از عبارت «شهادت امام حسین» از عبارت «درگذشت امام حسین» استفاده کرد.

 


رویترز: ساز و کار اروپا برای تجارت با ایران آماده است

رویترز گزارش داد که سازوکار جدید اتحادیه اروپا برای حمایت از برجام و تسهیل تجارت کشورها با ایران از۴ نوامبر (۱۳آبان) شروع به کار می کند./ایرنافائزه هاشمی: در ملاقات هاى پدر فالگوش مى ایستادیم

فائزه‌ هاشمی در گفتگویی با روزنامه ایران گفته است: دوجا بود که بابا ملاقات‌هایش را در آنجا انجام می‌داد؛ یکی اینجا (اتاق پذیرایی) و یکی حیاط…معمولا وقتی کسی می‌آمد اینجا، ما فالگوش می‌ایستادیم ببینیم چه حرف‌هایی زده می‌شود.

غیر از فالگوش ایستادن، دفتر خاطرات ایشان هم مورد علاقه همه بود. دفتر خاطرات کنار کشوی پاتختی بود و همه اعضای خانواده و فامیل، اول از همه سراغ دفتر خاطرات می‌رفتند تا ببینند چه نوشته است.

مامان بیشتر فالگوش می‌ایستاد. دوره‌هایی خیلی سرفه می‌کرد. بیماری پیدا کرده بود. یک بار بابا که آمد از اتاق بیرون، گفت: «فالگوش ایستادی حداقل سرفه نکن! آبروریزی است ببینند کسی پشت در گوش می‌دهد.» گاهی هم ملاقات کننده یک دفعه خداحافظی می‌کرد و تا می‌آمدیم بجنبیم، داستان درست می‌شد/ ایرانخبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول