معرفی چهار وزیر پیشنهادی رییس جمهوری به مجلس

زیتون– حسن روحانی، رییس جمهوری، صبح امروز (یکشنبه) چهار وزیر پیشنهادی خود برای وزارتخانه‌های اقتصاد، صنعت، راه، و کار را به مجلس معرفی کرد.

در نامه‌ای که در صحن علنی مجلس قرائت شد، فرهاد دژپسند، معاون سابق سازمان برنامه و بودجه، برای تصدی وزارت اقتصاد و محمد شریعتمداری برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شده‌اند.

محمد اسلامی و رضا رحمانی سرپرستان وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت نیز به عنوان وزیران پیشنهادی برای این وزارتخانه‌ها به مجلس معرفی شده اند.

مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد روز چهارم شهریور توسط نمایندگان مجلس استیضاح و برکنار شده بود. مجلس پیش از آن نیز در جلسه روز ۱۷ مرداد علی ربیعی، وزیر کار، را استیضاح و برکنار کرده بود.

همچنین حسن روحانی روز گذشته (شنبه) ضمن پذیرش استعفای عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی و محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمد اسلامی و رضا رحمانی را به عنوان سرپرستان این وزارتخانه‌ها منصوب کرده بود.

محمد اسلامی، فرد پیشنهادی برای وزارت راه و شهرسازی، پیش از این سمت‌هایی چون معاونت امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع و ‌ریاست هیئت مدیره شرکت ملی ساختمان وابسته به بنیاد مسضعفان را داشته است. وی همچنین ‌رئیس هیئت مدیره شرکت عمران و مسکن ایران بوده است.

رضا رحمانی، نامزد دولت برای وزارت صنعت نیز معاون طرح و برنامه این وزارتخانه است و پیش از آن هم چند دوره نماینده تبریز در مجلس بوده است.

محمد شریعتمداری در حالی برای تصدی سمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس معرفی شده که بیش از ۸۰ نماینده مجلس طرح استیضاح او را ارائه کرده بودند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را مشخص می‌کند. آن رویداد دوران‌ساز برای نخستین بار مفهوم «شهروند» را با پایان دادن به

ادامه »

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »