حداقل یک موشک در حومه کرمانشاه سقوط کرد

حمله موشکی سپاه به «مسببان حمله تروریستی اهواز»

زیتون– سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای گفته «مقر سرکردگان» حمله مرگبار اهواز، در شرق فرات در سوریه، را «با شش فروند موشک بالستیک میان‌برد» هدف قرار داده‌است.

بنا بر آن‌چه روابط عمومی سپاه می‌گوید «شمار زیادی از تروریست های تکفیری و سرکردگان جنایت تروریستی اهواز» کشته و زخمی شده‌اند و «زیرساخت های آمادی و انبار ذخیره مهمات آنان منهدم گردید». جزئیات بیشتری ارائه نشده‌است.

در اطلاعیه‌ای که ساعاتی پس از خبر اولیه٬ صبح امروز (دوشنبه) از سوی سپاه منتشر شده، گفته شده پس از حمله موشکی «هفت فروند پهپاد رزمی این نیرو مواضع و مقرهای تجمع و پشتیبانی» گروه‌ یا گروه‌های مورد هدف را بمباران کرده‌اند.

اما اخبار غیر رسمی حکایت از آن دارد که حداقل یکی از موشک‌ها با فاصله قابل توجه در حومه کرمانشاه سقوط کرده است.

اخبار رسمی اما اشاره‌ای به این موشک نکرده است.

خبرگزاری فارس٬ وابسته به سپاه پاسداران٬ در این رابطه نوشت: «طبق اخبار رسیده به خبرنگار فارس، موشک‌های شلیک‌شده از دو نوع ذوالفقار (برد ۷۵۰ کیلومتر) و قیام (با برد ۸۰۰ کیلومتر) بودند». به نوشته این خبرگزاری منطقه‌ای در «البوکمال» در استان دیرالزور هدف قرار گرفته‌است.

صبح روز شنبه در جریان رژه نیروهای مسلح در اهواز٬ گروهی مسلح به سمت جایگاه در این مراسم شلیک کردند.

در ابتدا بر اساس اخبار منتشر شده در خبرگزاری‌های ایران این حمله حداقل ۸ کشته و بیش از ۲۰ زخمی بر جای گذاشته است.

اما با گذشت زمان مشخص شد که حمله تروریستی اهواز ۲۹  کشته و ۵۷ زخمی برجا گذاشته است. در حمله امروز یک بچه چهارساله نیز کشته شده است.

خبرگزاری فارس به نقل از سخنگوی ارشد نیروهای مسلح تعداد قطعی مهاجمان روز شنبه به رژه نظامی را چهار نفر اعلام کرد.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ایران از مرگ هر چهار مهاجم در رژه نظامی اهواز خبر داد.

در ابتدا مسئولیت این حمله را الاحوازیه قبول کرد. اما پس از چند ساعت داعش (دولت اسلامی شام و عراق) با انتشار ویدئویی٬ مسئولیت این حمله را پذیرفت.

رهبر جمهوری اسلامی٬ آیت‌الله خامنه‌ای٬ مسببان این حادثه را به «انتقام سخت» تهدید کرده بود.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

حداقل یک موشک در حومه کرمانشاه سقوط کرد

مرگ ابراهیم رییسی چیزی را در معادلات سیاسی ایران تغییر داده است که بدون لحاظ کردن آن رفتن بر روش پیشین چیزی کم از فقدان خرد ندارد. جمهوری اسلامی پس از دوره‌ی اول حسن روحانی،

ادامه »

بنا به پژوهش های بین المللی، رشد اقتصادی فراگیر و پایدار، نیازمند حاکمیت شفاف، پاسخگو و مشارکتی است؛ که در آن حقوق و آزادی‌های

ادامه »

ما امیدواریم پزشکیان رئیس‌جمهور شود اما نگرانی‌هایی داریم: ۱- صیانت آراء برایمان مهم است که قدرت‌طلبان دوباره مثل ۸۸ تقلب

ادامه »