متهم پرونده سکه ثامن فرار کرد

زیتون– عباس جعفری دولت‌آبادی٬ دادستان عمومی و انقلاب تهران٬ ضمن «اضهار تاسف» خبر از فرار متهم پرونده شرکت الکترونیک ثامن داد.

پیش شایعاتی مبنی بر خروج فرهاد زاهدی‌فر٬ مالک «سکه ثامن»٬ مطرح شده بود.

اما اقدام سوم مهرماه قوه قضاییه به این شایعات دامن زد.

سوم مهرماه اطلاعیه‌ای از سوی قوه قضاییه ایران بر روی وب سایت «سکه ثامن» قرار گرفت.

در این اطلاعیه که بازپرس پرونده آن را صادر کرده، از مدیران و دست‌اندرکاران این شرکت خواسته شده نگرانی سرمایه‌گذاران رفع شود و در صورت همکاری قوه قضاییه در کنار آنها خواهد بود.

از آنها همچنین خواسته شده خود را دادسرا معرفی کنند.

همین موضوع به نگرانی مالباختگان از حضور فرهاد زاهدی‌فر، مدیر عامل این موسسه٬ در ایران دامن زد.

اما عصر امروز دادستان تهران گفت که یک روز قبل از تشکیل پرونده قضایی متهم از کشور خارج شده و چند روز قبل از آن نیز همسرش را از کشور خارج کرده.

به گفته جعفری دولت‌آبادی اما تمام حساب‌ها و اموالش از جمله املاک و تعدادی اتومبیل گرانقیمت توقیف شده است.

شرکت تجارت الکترونیک ثامن که به سکه ثامن معروف شده است٬ ۲۷ شهریور اعلام ورشکستگی کرد.

پیش از آن برخی از مشتریان این شرکت در رسانه‌های اجتماعی نوشتند که شرکت تجارت الکترونیک ثامن اعلام کرده است٬ بدون توجه به قمیتی که مشتریان برای پیش خرید سکه پرداخته‌اند٬ باید سکه‌های خود را به قیمتی که از سوی این شرکت اعلام شده است٬ به خود آن بفروشند.

پس از آن رییس اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد که از نظر اتحادیه این واحد از ابتدا هیچگونه مجوزی برای فعالیت نداشته و در حال حاضر هم اجازه ای برای فعالیت ندارد.

همچنین رییس پلیس فتا٬ درخصوص فعالیت این شرکت گفت: «پرونده شرکت تجارت الکترونیک ثامن یا همان «سکه ثامن» در مراحل تحقیقات اولیه خود بوده و چند نفر شاکی هم دارد. اگر فردی شکایتی دراین خصوص دارد باید در دادسرای جرایم رایانه‌ای شکایت خود را مطرح کند تا پرونده آنها برای رسیدگی در دستور کار قرار گیرد.»

بعد از این خبرها، ساعتی پیش شرکت تجارت الکترونیک ثامن در اطلاعیه‌ای اعلام ورشکستگی کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «به اطلاع می‌رساند بنا به استفاده کاربران و تریدرها از ربات‌های غیرمجاز و همچنین کارمند ثامن که به نام شوهر خود معامله می‌کرد به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان و………به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان و سودهای غیر متعارف کاربران که به وسیله ربات‌ها و اتورفرش استفاده شده است، به اطلاع می‌رساند سکه ثامن ورشکستگی خود را اعلام می‌نماید و از امروز فقط کاربران می‌توانند پول‌های خود را بدون دریافت سودهای غیر متعارف را ثبت درخواست نمایند. کاربران امروز مهلت دارند موجودی خود را به فروش رسانده و درخواست واریز نمایند.»

سکه ثامن که به نام شرکت «آریو پرگاس آیلین» به ثبت رسیده بصورت آنلاین فعالیت دارد در سال ۱۳۹۵ کار خود را شروع کرد.

در حالی این شرکت از نظر اتحادیه طلا و جواهر غیرمجاز اعلام می‌شود که از شروع فعالیت آن دو سال می‌گذرد و در تمام این مدت هیچ اقدامی برای جلوگیری از فعالیت این شرکت انجام نشده است.

این موسسه به مدیریت فرهاد زاهدی فر در خرید و فروش آنلاین انواع سکه‌های طلا و همچنین طلای آب شده فعالیت داشته و هزاران کاربر از این طریق به معامله می‌پرداختند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. اطلاعیه دستگاه قضا هشدار به برای فرار بود ، این عزیز دل روحانیت حاکم بر ایران روزنامه نگار یا فعالی اجتماعی مانند نرگس محمدی نبود که شبانه به خانه اش بریزند و دستگیرش کنند !
    امروزه با اختلاس یا کلاهبرداری چند هزار میلیاردی میتوان روی ریش نایب برحق امام زمان هم نقاره زد !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

شورای نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی (بخوانید آقای خامنه‌ای، نگهبان قدرتمند جمهوری اسلامی ) مطابق معمول همیشه و با اعلام لیست نامزدهای انتخاباتی ریاست‌جمهوری، همه را غافلگیر کرده است. اجازه دهید همین ابتدای کار و

ادامه »

«هر لحظه به شکلی بت عیار بر آمد/ هر دم به لباس دگر آن یار بر آمد/ گه پیر و جوان شد.» ایران هنوز

ادامه »

مراسم رای‌گیری ولایی -که انتخابات خوانده می شود- به عنوان ابزاری چند منظوره برای نمایش مشروعیت و حمایت مردمی از

ادامه »