دفتر هاشمی رفسنجانی تعلیق فعالیت‌های مجازی او را تکذیب کرد

زیتون- پس از انتشار خبر تعلیق فعالیت مجازی دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی، دفتر او ضمن تکذیب این خبر با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد:« هرگونه اظهارنظر، نقل قول و اطلاع‌رسانی به اسم مشاور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، بدون ذکر کامل نام، رسمیت و اعتباری ندارد.»

صبح امروز، خبرگزاری صدا و سیما، وابسته به رادیو و تلویزیون به نقل از مشاور رییس مجمع تشخیص مصلحت نوشت که «بنا بر تشخیص، تمام فعالیت‌های مجازی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در شبکه‌های اجتماعی را به حالت تعلیق درآورده‌ایم.»

خبر صبح خبرگزاری صدا و سیما و تکذیبه امروز عصر نیز نتوانست نقطه پایانی باشد برای یک هفته مناقشه بر سر توئیتی که از حساب منصوب به هاشمی رفسنجانی در توئیتر منتشر شد. در این حساب کاربری که به نام هاشمی رفسنجانی است، آمده بود «دنیای فردا، دنیای #گفتمان هاست نه موشک ها… #هاشمی #هاشمی_رفسنجانی» رهبر ایران به این توئیت واکنش نشان داد و چنین سخنانی را یا از سر ناآگاهی خواند یا خیانت. بعد از آن بود که هاشمی رفسنجانی یا نزدیکان او واکنش های متفاوتی نشان دادند. انتصاب حساب کاربری را به او تکذیب کردند، حساب را در اختیار یکی از اعضای دفتر یا نزدیکان او دانستند و در نهایت امروز صبح از قول یکی از مشاوران اون خبر تعلیق هرگونه فعالیت مجازی هاشمی را تکذیب کردند.

هاشمی رفسنجانی گذشته از سایت رسمی خود و روابط عمومی مجمع، تا کنون از حسابی در اینستاگرام و توئیتر نیز استفاده می کرد.

متن این اطلاعیه که توسط رسانه های ایرانی منتشر شده، به شرح زیر است:

طی روزهای اخیر متأسفانه مطالب و اخباری غیرواقع، به نقل از «مشاور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» که مجهول الهویه نیز می‌باشد، در فضای رسانه‌ای کشور منتشر می‌شود که نمونه اخیر آن خبر رسانه‌ ملی و برخی‌ سایت‌ها در مورد تعلیق کلیه فعالیت‌های خبری دفتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در فضای مجازی به نقل از مشاور مجهول الهویه است.

ضمن تکذیب این‌گونه خبرسازی‌ها، جهت تنویر افکار عمومی و جلوگیری از سوء استفاده، اعلام می‌دارد:

۱- هرگونه اظهارنظر، نقل قول و اطلاع‌رسانی به اسم مشاور آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، بدون ذکر کامل نام، رسمیت و اعتباری ندارد.

۲- حتی مواضع مشاورینی که با اسم نیز اظهارنظر می‌کنند، کاملاً شخصی بوده و هیچ ربطی به نظرات و دیدگاه‌های رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام یا دفتر ایشان ندارد.

۳- برای چندین بار مجدداً تأکید و تصریح می‌شود که سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها، اظهارنظرها و اعلام مواضع حقیقی و حقوقی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، صرفاً به طور رسمی از از طریق دفتر ایشان و یا روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، اعلام و منتشر می‌شود.

انتظار می‌رود رسانه‌های محترم در انتشار اخبار و شنیده‌ها، از صحت و سقم و همچنین منابع خبری اطمینان کامل یابند، تا خبرسازان، نظرات و آرزوهای خود را به عنوان مواضع رسمی دیگران، به ویژه یکی از مسؤولان عالی‌رتبه نظام جمهوری اسلامی منتشر نسازند.

مسؤول دفتر

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

صداهای قومیت‌گرایانه در ماه‌های اخیر بیشتر از همیشه شنیده می‌شود؛ صداهایی که رسانه‌ها و سیاست‌های معینی آن را بازتاب می‌دهند و طنین اغراق‌آمیزی به آن بخشیده‌اند. اندیشه‌های قومیت‌گرا که خود را از نظر سیاسی در

ادامه »

«برادران لیلا» در حالی مجوز پخش در سینماهای داخل کشور را نگرفت که شش ماه از قیام زن ،زندگی آزادی در ایران می‌گذرد. این فیلم

ادامه »

شریعت همچون شریعه (آبشخور رودخانه) صفا و خلوص خود سرچشمه را در بستر تاریخ با رنگ و رسوبات آداب و

ادامه »