احمد خاتمی: از برکت‌های خداوند در انقلاب اسلامی ایران باز بودن باب شهادت است

استقبال الاحواز٬ قبول مسئولیت داعش؛ ۲۹ کشته در حمله تروریستی به اهواز

زیتون– خبرگزاری رویترز به نقل از وب‌سایت اعماق، رسانه خبری داعش (گروه حکومت اسلامی)، خبر داد که این گروه مسئولیت حمله به رژه نظامی در اهواز را بر عهده گرفته است.

به گزارش رویترز گروه داعش «مدارک و شواهدی» از این امر ارائه نکرده است.

از سوی دیگر اما یعقوب حر التستری٬ سخنگوی جنبش عربی آزادی‌بخش الاحواز٬ در گفت‌وگویی با تلویزیون ایران اینترنشنال «مقاومت ملی اهواز» را مسئول انجام عملیات در شهر اهواز معرفی کرد.

به گفته یعقوب حر التستری، این گروه در پاسخ به «اعدام و دستگیری‌های فله‌ای» در استان خوزستان و انتقال آب به مرکز کشور و «مسائل زیست‌محیطی که زندگی را برای مردم غیرممکن کرده» دست به این اقدام زده است.

صبح امروز در جریان رژه نیروهای مسلح در اهواز٬ گروهی مسلح به سمت جایگاه در این مراسم شلیک کردند.

در ابتدا بر اساس اخبار منتشر شده در خبرگزاری‌های ایران این حمله حداقل ۸ کشته و بیش از ۲۰ زخمی بر جای گذاشته است.

اما با گذشت زمان مشخص شد که حمله تروریستی اهواز ۲۹  کشته و ۵۷ زخمی برجا گذاشته است. در حمله امروز یک بچه چهارساله نیز کشته شده است.

خبرگزاری فارس به نقل از سخنگوی ارشد نیروهای مسلح تعداد قطعی مهاجمان روز شنبه به رژه نظامی را چهار نفر اعلام کرد.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ایران از مرگ هر چهار مهاجم در رژه نظامی اهواز خبر داد.

پیشتر در گزارش‌ها آمده بود که سه مهاجم در محل حمله کشته شده‌اند و مهاجم چهارم دستگیر شده است.

حال ابوالفضل شکارچی اعلام کرده است که مهاجم چهارم «پس از انتقال به بیمارستان به دلیل جراحات وارده» درگذشت.

احمد خاتمی٬ عضو مجلس خبرگان رهبری در یکی از اولین واکنش‌ها به این حمله تروریستی گفت: «از برکت‌های خداوند در انقلاب اسلامی ایران باز بودن باب شهادت است، شهادتی که ۴۰ سال است فرهنگ آن این کشور را حفظ کرده است.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

احمد خاتمی: از برکت‌های خداوند در انقلاب اسلامی ایران باز بودن باب شهادت است

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »

More Interesting News

More Interesting News