وحید اصغری آزاد شد

زیتون- بنا به اخبار رسیده به «زیتون»، وحید اصغری زندانی سیاسی، لحظاتی پیش از زندان رجایی شهر آزاد شد.او از جمله مدافعان آزادی بیان و فعال حقوق زنان و زندانیان سیاسی و عقیدتی است.

وحید اصغری اردیبهشت سال ۱۳۸۷ و  توسط مامورین سپاه دستگیر و به مدت دو سال بدون محاکمه در سلول های انفرادی محبوس شد. وی دو بار در سال های ۹۰ و ۹۱ بدون اینکه خودش در دادگاه حضور داشته باشد و بدون امکان انتخاب وکیل، توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی محکوم به اعدام شده ‏و پس از نقض حکم دادگاه در هر دو بار توسط شعبه ۶ دیوان عالی کشور، در روز ۱۶ آذر ۹۳ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به حکم بدوی ۱۸ سال زندان محکوم شد.

اتهامات وی تبلیغ علیه نظام، حمایت از سایتهای مخالف نظام و دین، راه اندازی طرح مبارزه با سانسور اینترنت در ایران، توهین به مقدسات، مدیریت خبرگزاری حقوق بشری شب تاز، آموزش آنلاین تظاهرات آرام و انقلاب رنگین و راه اندازی کمپین بین المللی توسعه تساوی جنسیتی عنوان شده است‏. وی فعالیت های حقوق بشری را مبرا از مجازات دانسته و ‏تنها خواستار آزادی بی قید و شرط خود شده است.

دادگاه تجدید نظر مدت حبس او را به پانزده سال کاهش داد. وحید اصغری از جمله زندانیانی بود که پس از بازرسی خونین ۲۸فروردین ۹۳ به رجایی شهر منتقل شد.

در نهایت با اعمال قانون مجازات اسلامی جدید و تجمیع مدت حبس امشب از زندان رجایی شهر آزاد شد.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب