آیت‌الله خامنه‌ای: ایجاد تشکیلات و کار موازی با دولت به صلاح و موفق نخواهد بود

زیتون– اعضای مجلس خبرگان رهبری٬ پس از پایان جلسات اخیر خود به دیدار با آیت‌الله خامنه‌ای رفتند.

آیت‌الله خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی٬‌ در این دیدار تاکید کرد که «راه علاج مشکلات کشور، خالی کردن پشت دولت و ابراز برائت از فعالیت دستگاه‌های مسئول نیست، بلکه راه علاج، ایجاد رابطهٔ سالم بین افکار عمومی و دستگاه‌های مسئول، سخن گفتن و انتقاد کردن، و درعین‌حال کمک فکری و عملی کردن است.»

به گفته او «ویروس بدبینی نسبت به دولت، مجلس، قوهٔ قضائیه و نهادهای انقلابی، بد است.»

رهبر جمهوری اسلامی با تأکید بر «لزوم دیده شدن نکات مثبت و منفی دولت و دیگر دستگاه‌ها در کنار یکدیگر» گفت که «نباید اعتماد مردم از دستگاه‌های دولتی، قضائی و نیروهای مسلح سلب شود.»

او در بخش دیگری از سخنانش نسبت به «جنگ رسانه‌ای» که به گفته او توسط ایالات متحده و اسرائیل «با حمایت مالی» ثروتمندان کشورهای اطراف ایران «شدت گرفته» هشدار داد.

آیت‌الله خامنه‌ای روز پنج‌شنبه با اشاره به نگرانی این گروه‌ها در بدنه مسئولان جمهوری اسلامی گفت: «وظیفهٔ ما، هدایت دولتی‌ها به سمت استفاده از دیدگاه‌های کارشناسان و حل مشکلات و خوش‌بین کردن مردم نسبت به تلاش‌های آن‌ها است که در چنین صورتی، گره‌های افکار عمومی باز می‌شوند.»

او اضافه کرد: «جلسات خصوصی بنده با مسئولان دولتی، قضائی و نظامی ده برابر جلسات عمومی و رسانه‌ای است و در این جلسات، مسائل مختلفی بحث می‌شود که عموم از آن جلسات مطلع نیستند.»

رهبر جمهوری اسلامی تأکید کرد: «دعوا کردن راه اصلاح نیست، همچنانکه ایجاد تشکیلات و کار موازی با دولت نیز به صلاح و موفق نخواهد بود و تجربه ثابت کرده‌است کار باید به وسیله مسئولان آن، در مجاری قانونی انجام بگیرد.»

به گفته آیت‌الله خامنه‌ای «امروز نظام اسلامی با یک جنگ همه‌جانبهٔ اقتصادی مواجه است که از یک اتاق جنگ و با دقت و اهتمام کامل هدایت می‌شود اما در کنار این جنگ، یک جنگ مهم رسانه‌ای و تبلیغاتی نیز در جریان است که بیشتر اوقات از آن غفلت می‌شود.»

او در ادامه با تأکید بر اینکه «این جنگ رسانه‌ای، از قبل هم وجود داشته ولی اکنون شدت آن بیشتر شده‌است»، افزود: «اهداف این جنگ رسانه‌ای، ایجاد اضطراب، یأس، ناامیدی و احساس بن‌بست و بدبین کردن مردم نسبت به یکدیگر و نسبت به دستگاه‌های مسئول و همچنین بیشتر و بزرگ‌تر نشان دادن مشکلات اقتصادی در ذهن جامعه است.»

آیت‌الله علی خامنه‌ای در ادامه اظهار داشت: «در همین مسائل مربوط به سکه و ارز و کاهش ارزش پول ملی، جنگ رسانه‌ای و فضاسازی‌های تبلیغاتیِ بدخواهان، تأثیرگذار بوده‌است که البته از دشمن، توقعی جز رذالت نیست اما باید مراقب باشیم ما به این فضاسازی‌ها برای آلوده کردن ذهن مردم کمک نکنیم.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

 1. این شیطان را خود اکبیر
  خداش نکرد در زنجیر
  این باشد از ترستان
  چوب گرفتن دستتان
  هرگاه ستود دشمنت
  زنهار کج شد رفتنت
  مگو منم تنها راست
  بلکه گویند تن ها راست

 2. وقتی رئیس جمهور هست ، ولی فقیه جز هزینه تراشی و دشمن تراشی و مزاحمت چه نقشی دارد؟
  کار ولی فقیه چیست با آن همه هزینه ای که دارد، با آن همه سرمایه هایی که در دستش هست ؟

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »