ضرب و شتم دراویش گنابادی در زندان فشافویه

زیتون– امروز (چهارشنبه) نیروهای گارد زندان تهران بزرگ (فشافویه)، به «دراویش متحصن در تیپ سه این زندان حمله‌ور شده و آنان را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند.»

اکانت توییتری مجذوبان نور که اخبار دراویش گنابادی را منتشر می‌کند در این باره نوشت:

دراویش زندانی در زندان فشافویه٬ با خواسته «آزادی زنان درویش» از چندی پیش دست به تحصن زده بودند.

وب‌سایت مجذوبان نور پیشتر خبر داده بود که درویشان گنابادی محبوس در «تیپ سه زندان تهران بزرگ از ۲۳ خرداد در حمایت از زنان درویش زندانی در زندان قرچک دست به تحصن زده و‌ خواستار آزادی آنان شده‌اند.»

یکی از دراویش زندانی طی تماسی خبر داد که گارد زندان به استفاده از گاز اشک‌آور و باطوم به زندانیان متحصن حمله کرده‌اند.

همچنین بر اساس اخبار منتشر شده دراویش زندانی در تیپ‌های ۲ و ۴ این زندان نیز برای پیوستن به معترضین و متحصنین اقدام کرده‌اند.

تا این لحظه هنوز جو زندان فشافویه متشنج گزارش شده و دراویش زندانی در بند ۳ به انفرادی منتقل شده‌اند.

جمعی از خانواده‌های درویشان زندانی نیز با اعلام نگرانی شدید از وضعیت پیش‌آمده اعلام کرده‌اند برای پی‌گیری وضعیت زندانیان خود به زندان تهران بزرگ مراجعه خواهند کرد.

تجمع اعتراضی دراویش گنابادی در ۳۰ بهمن سال ۹۶ در اطراف خانه نورعلی تابنده، قطب این سلسله، با دخالت نیروهای امنیتی و لباس‌شخصی‌های موتورسوار به خشونت کشیده شد.

به دنبال این خشونت‌ها، نزدیک به ۵۰۰ تن از دراویش بازداشت شدند که بیش از ۳۵۰ نفر از آنها هنوز زندانی هستند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در این فضای تب‌آلود جامعه ایران و در این روزهای خشم و خروش و آتش و خون و سرکوب در میهن بلازده ما، خبر درگذشت بانو زرین‌دخت عطایی (سحابی) بسی بر عمق تأثر و تأسف

ادامه »

پیرمرد لاغر و خمیده بود، یک پایش لنگ می‌زد، پیراهن چروک و پیژامه‌ای به تن داشت، با کلید به شیشه داروخانه شبانه‌روزی می‌کوبید و

ادامه »

اعتبار بخشی به صدا و سیمایی که هر لحظه از آن امکان پخش اعترافات فردی بی‌گناه وجود دارد چه سنخیتی با دفاع از مظلوم دارد؟ شکستن این خط قرمز اخلاقی و زیر پا گذاشتن این پرنسیب سیاسی چه آورده مهم‌تری می‌تواند برای اردوگاه اصلاح‌طلبی یا مردم بیاورد؟ استفاده از تریبونی که حالا دیگر بی‌رقیب نیست، برای رساندن صدایی سانسور شده که اورجینال و اصل آن را می‌توان در شبکه‌های فراگیر اجتماعی و حتی رسانه‌های دیگر شنید و یا به‌راحتی به گوش مردم رساند چه خاصیتی دارد؟ …

ادامه »