کشته شدن چهار فعال محیط زیست در آتش سوزی جنگل بلوط مریوان

زیتون– در پی آتش سوزی در جنگل بلوط مریوان٬ معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس ایران گفته است که تا این لحظه چهارتن در اثر این واقعه کشته شده‌اند.

در بین کشته شدگان نام شریف باجور٬ فعال محیط زیست نیز دیده می‌شود.

شریف باجور، فعال زیست محیط و عضو انجمن سبز چیا، اردیبهشت سال گذشته در روستای عصر آباد مریوان دستگیر شده و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

این سومین بازداشت این فعال اجتماعی طی دو سال گذشته بود.
شریف باحور، روز سه شنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۳۹۶به همراه دو تن دیگر از فعالین محیط زیست این شهرستان بنامهای آراز حق پرست و هیوا منوچهری دستگیر شده بود. او همچنین روز ۱۲ آبان ۹۵، شریف باجور فعال حقوق حیوانات حین راهپیمایی و اعتصاب غذا در اعتراض به خشونت علیه حیوانات در دزلی بازداشت شده بود.

در آتش امروز جنگل‌های بلوط سه جنگلبان و فعال محیط زیست دیگر نیز سوختند.

اسماعیل منوچهری٬ رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان٬ نام جنگلبانان در آتش سوخته را امید حسین‌زاده٬ محمد پژوهی٬ و رحمت حکیمی‌نیا٬ اعلام کرد.

در خصوص آتش سوزی امروز مریوان حسن نوری به خبرگزاری ایسنا گفته است این آتش‌سوزی در ارتفاعات روستای پیله‌سوار رخ داده است.

علت حادثه هنوز مشخص نیست٬ اما به گفته نوری امکان دارد این آتش‌سوزی به علت گرمای هوا رخ داده باشد؛ اگرچه برخی منابع تایید نشده علت آتش سوزی را انفجار مین عنوان کرده‌اند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

چرا رای می‌دهم؟ پس از جنبش زن زندگی آزادی، تصور من بر این بود که رای دادن دیگر بی‌معنی است، اما امروز معتقدم که رای دادن درست‌ترین عمل برای رسیدن به یک آینده خوب برای

ادامه »

مقدمه من در ماهیّت استبدادی جمهوری اسلامی پس از ادخال ولایت فقیه توسط مجلس خبرگان اول — حتی ولایت فقیه غیر مطلقه— هیچ حرفی

ادامه »

پس از مرگ مشکوک رییسی در سقوط بالگرد، بار دیگر بازی تحریم/مشارکت در بین بخشی از نخبگان البته با طنینی

ادامه »