مخالفت وزارت ارشاد با برگزاری کنسرت خیابانی

زیتون– عباس صالحی٬ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن «قابل تقدیر» توصیف کردن پیشنهاد همایون شجریان برای برگزاری کنسرت خیابانی، تاکید کرد: «باید به دنبال حداکثر فایده و حداقل هزینه باشیم.»

صالحی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت٬ ارگان خبری مجلس٬ اظهار نگرانی کرد که «نباید پیشنهاد شجریان به ضد نشاط عمومی بدل شود.»

دو روز پیش همایون شجریان پیشنهاد داد که با توجه به شرایط فعلی کشور٬‌ برای افزایش نشاط عمومی یک کنسرت خیابانی و رایگان برگزار کند.

https://twitter.com/H_Shajarian/status/1023851345533648896

پس از همایون شجریان٬ حسام الدین سراج و چند خواننده دیگر نیز پیشنهادی مشابه را مطرح کردند.

حجت نظری٬ عضو شورای شهر تهران٬ ضمن استقبال از پیشنهاد همایون شجریان خبر از موافقت اولیه با این پیشنهاد داده بود.

با این حال امروز وزیر ارشاد ضمن اشاره به فقدان زیر ساخت‌های لازم برای برگزاری این کنسرت٬ اجرای این پیشنهاد را منوط به موافقت نیروی انتظامی دانست.

او همچنین از «ضد نشاط» شدن چنین کنسرت‌هایی اظهار نگرانی کرد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. رهبر این حکومت بسیار مردمی (!) در موقعیت هایی که بحران بالا میگیرد یا نیاز به تظاهرات مردمی است از طرف ملت ادهاهایی میکند و پاسخ دشمن (؟!) را میدهد، ولی از جمع شدن مردم میترسد !
    در واقع این دشمن دشمن که ولی امر مسلمین جهان میگوید منظورش مردم ایران هستند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

این چند کلمه پیامی است از یک شهروند ایرانی تبعیدی به آقای خامنه‌ای رهبر نظام جمهوری اسلامی. در آغاز بگویم که مرادم از کلمه «انقلاب» در عنوان «رهبر انقلاب»، انقلاب بهمن ۱۳۵۷ نیست که در

ادامه »

می‌توان خشونت‌پرهیز بود و به جای نصیحت به قربانی‌ها به جلاد ایران رو کرد و او را به نام شایسته‌اش فراخواند. می‌توان به جای بی‌کار کردن کسانی همانند اسماعیلیون از آنان قهرمانان آزادی و دادگری آفرید. می‌توان به جای زیدآبادی بودن، موسوی و تاج‌زاده شد…

ادامه »

توضیحِ زیتون: انتشار دو یادداشت در زیتون در خصوص کناره‌گیری احتمالی احمد زیدآبادی از سیاست، در شرایطی که «خبر» جای

ادامه »