تظاهرات مردم اصفهان در اعتراض به وضعیت معیشتی

زیتون– صبح امروز در شهر اصفهان اعتراضات خیابانی توسط گروهی از کسبه و رانندگان شروع شد.

اهالی محله شاپور جدید در اعتراض به «موج تورم و گرانی» به خیابان‌ها آمدند. معترضین اصفهانی علاوه بر مشکلات معیشتی، به کمبود برق و آب نیز اعتراض داشتند.

در ویدئوهای منتشرشده از این تظاهرات٬ معترضان شعارهایی چون «سوریه را رها کن فکری به حال ما کن»، «رضا شاه روحت شد»٬ «بازاری با غیرت حمایت حمایت» و «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» سر می‌دهند. همچنین معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که شعارهایی علیه گرانی در آن نوشته شده بود.

گزارش شده که مغازه‌داران و کسبه در منطقه شاپور جدید دست به اعتصاب زده‌اند. همچنین گزارش‌هایی از اعتصاب کامیون‌داران در شمال شهر اصفهان منتشر شده‌است.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان دهنده حضور پر تعداد نیروهای ضد شورش است.

در هفته های اخیر بحران ارزی باعث سقوط بی‌سابقه ریال واحد پول ملی ایران در برابر ارزهای خارجی شده است.

دو روز پیش دلار آمریکا از رقم بی‌سابقه ده هزار تومان گذشت و این رکوردشکنی همزمان با آغاز به کار عبدالناصر همتی، رییس کل جدید بانک مرکزی ایران بود.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. والا به الله ما مخالف حکومت هستیم واقعا شاه روحت شاد و روح امیر عباس هویدا شاد . ما همه با شرمندگی میریم خونه هامون به خدا . من وقتی بچه هام را میبینم خجالت میکشم به قران . مرگ بر انگلیس .مرگ بر امریکا که باعث سقوط دمکراسی ترین پادشاهی چهان شدند . لعنت بر شما .

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

دستاوردهای انتخابات چهاردمین دوره ریاست جمهوری برای من اگر با اهمیت تر از انتخابات دوم خرداد نباشد، کمتر نیست! چه بسا تأمل برانگیزتر است و چه بسا بار دیگر قابلیت ایجاد یک گفتمان سیاسی را

ادامه »

این‌که آقای روحانی و دولت هشت ساله‌اش موفق عمل کرده یا نه و این که چه اندازه کامیاب بوده است، خارج از موضوع این

ادامه »

تصویری از پشتِ پرده در دست نیست. کسی خبری نزدیک از حال‌واحوال او در رخ‌دادهای مختلف سیاسی نداده و نمی‌دهد.

ادامه »