????زنده| متهم پرونده ثامن‌الحجج: ما را مکلف کردند ۲۳ تعاونی ورشکسته را در موسسه ادغام کنیم

 

فرمانده سپاه: تهدید نفتی آمریکا قابل پاسخگویی است

فرمانده سپاه پاسداران گفت: تهدید نفتی آمریکا به راحتی قابل پاسخگویی است.

حسن روحانی در سفر به اروپا، گفت که اگر ایران امکان صادرات نفت نداشته باشد، “معنی ندارد که دیگران بتوانند نفت خود را صادر کنند.”

این اظهارات به منزله تهدید به بستن تنگه هرمز تعبیر و با استقبال برخی مقامات داخلی از جمله تعدادی از فرماندهان پاسدار مواجه شد.

در مقابل، یک منبع نظامی آمریکایی هشدار داد که ایالات متحده خود را متعهد به باز نگه داشتن این آبراه می‌داند. متهم پرونده ثامن‌الحجج: ما را مکلف کردند ۲۳ تعاونی ورشکسته را در موسسه ادغام کنیم


حکم یک‌ قاضی در نیویورک برای بازگشت یک نقش برجسته یک سرباز هخامنشی به ایران

یک‌ قاضی دادگاه عالی نیویورک روز دوشنبه دوم مرداد حکم داد که یک نقش برجسته که تصویر یک سرباز هخامنشی را داشت به ایران بازگردانده شود.Risultati immagini per ‫یک‌ قاضی دادگاه عالی نیویورک روز دوشنبه دوم مرداد حکم داد که یک نقش برجسته که تصویر یک سرباز هخامنشی را داشت به ایران بازگردانده شود.‬‎

به گزارش نیویورک تایمز، این نقش برجسته سنگی که قدمت آن به حدود ۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح می رسد، در ماه اکتبر سال گذشته توسط ماموران دفتر دادستانی منهتن، نیویورک از یک نمایشگاه آثار هنری به نام «پارک اموری اوینو» توقیف شد. این نمایشگاه آثار هنری قصد داشت در حراج این اثر دوره هخامنشی را به قیمت یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار بفروشد.

طبق این گزارش،محققان گفته اند این اثر دوره هخامنشی که در سال ۱۹۳۶ به طور غیرقانونی از ایران خارج شده است، در سال ۲۰۱۱ از موزه هنرهای زیبا شهر مونتریال در کانادا دزدیده شد./رادیو فردا


نوبخت: روحانی با استعفای من موافقت نکرد

محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور ایران و رئیس سازمان برنامه و بودجه می گوید استعفای خود را تقدیم حسن روحانی رئیس جمهور کرده است اما او با این استعفا موافقت نکرده است.


واکنش بازار به تغییر رییس کل بانک مرکزی منجر به ریزش دلار و سکه در ساعات ابتدایی امروز شد:

دلار ۹۱۵۰ تومان

سکه ۳.۳۷۵.۰۰۰ تومان /اقتصادآنلاین


https://twitter.com/mohammadmosaed/status/1022026761075392515


نوبخت: از همه مسئولیت‌هایم در دولت کناره‌گیری کردم

به گزارش فارس محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران پیرامون تغییر در سازمان برنامه و بودجه گفت: ترجیح دادم برای اصلاح کابینه شخصا از همه مسولیت‌های دولت کناره‌گیری کنم.

Risultati immagini per ‫نوبخت‬‎

وی ادامه داد: بیش از هر چیز به فکر کشور باشیم، لحظه‌شماری می‌کنم به دانشگاه برگردم، وابستگی در حضور در دولت ندارم.

نوبخت همچنین گفت: البته آقای رئیس جمهور همیشه به بنده لطف و محبت دارند.رییس بانک مرکزی ایران تغییر کرد

هیات دولت در ایران در جلسه امروز خود به تغییر رئیس کل بانک مرکزی رای داد.

Risultati immagini per ‫عبدالناصر همتی‬‎

بر اساس نظر این هیات به ریاست رییس‌جمهوری ، عبدالناصر همتی جانشین ولی الله سیف در بانک مرکزی شد.

حسن روحانی  همتی را « فردی تحصیل‌کرده، آگاه و دارای تجربیات ارزنده در بانک و بیمه، با نشاط، فعال و دارای روحیه، قوی و خوب و دارای توان» معرفی کرده است.

در طی ۵ سال گذشته ولی الله سیف ریاست  بانک مرکزیرا بر عهده داشت.

عبدالناصر همتی ۶۱ سال سن دارد و تا تیر (یعنی ماه گذشته) رئیس کل بیمه مرکزی ایران بود اما پس از آن یعنی کمتر از چهار هفته اخیر به سمت سفیر ایران در چین منصوب شده بود .

پیش از این نیز در زمانی که حسن روحانی دبیر شورای عالی امنیت ملی بود، آقای همتی به مدت پنج سال عضو کمیته اقتصادی این شورا بوده است.


 


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »