واکنش فرزند عیسی سحرخیز به انتشار عکسی از وضعیت بیماری او

زیتون- ساعاتی پیش، عکسی از آخرین وضعیت جسمی عیسی سحرخیز، روزنامه نگار در بند منتشرشد.

421831014_108452_15440513749572922105مهدی سحرخیز، فرزند این روزنامه نگار زندانی در رابطه با این عکس با سحام نیوز گفتگو کرده است. او در توضیح این عکس گفت که پس از دیدن عکس جدید پدرش درحال انجام آزمایش polysommnography (تست خواب ـ اعصاب) شوکه شده و هرگز گمان نمی‌کرده چنین تفاوت فاحشی بین بازداشتگاه‌های اطلاعات و سپاه، وجود داشته باشد.

فرزند این روزنامه‌نگار منتقد توضیح داد که پدرش از همان ابتدای بازداشت با جهش‌ها و شوک‌های عصبی و روانی در حال بیداری و همینطور در میانه‌های خواب مواجه بوده که گاهی به مراحل بسیار حاد می‌رسیده به گونه‌ای که مجبور می‌شدند با تزریق دارو وی را آرام‌تر کرده تا بخوابد.

مهدی سحرخیز در ادامه تاکید کرد که با وجود تمام این مشکلات هیچ اقدامی برای درمان این بیماری جدید عیسی سحرخیز صورت نگرفته است. متاسفانه به دلیل اعتراضات این زندانی سیاسی برای دسترسی به حق درمان، او بعضا ناچار از اعتصاب‌های دارویی مقطعی هم می‌شده که خانواده از آن بی‌خبر می‌مانده است.

مهدی سحرخیز توضیح داد:« به نظر می‌رسد مقام‌های امنیتی سپاه و درویش، مسوول بند ۲ الف، نگرانی بسیاری داشته‌اند تا با اعزام پدرم به مراکز درمانی تخصصی خارج از حیطه‌ی آنان، عمق رخدادهای داخل این بند و شیوه‌ی رفتار با زندانیان و رعایت نشدن حقوق آنان، روشن شود و من با وجود اطلاعاتی که از طریق خانواده‌ام به‌دست می‌آوردم، هیچگاه چنین تصوری نداشتم.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

روراست و صادق است. رُک و راست حرفش را می‌زند. و این نه از سرِ بی‌باکی که بیش‌تر اسلوبِ شخصیتی اوست که نمی‌تواند به ابهام و گنگی سخن بگوید. سربسته حرف نمی‌زند و حرف و

ادامه »

چرا پرداختن به جنبش های اجتماعی زنان  از منظر اقتصادی اهمیت دارد؟ چون توسعه جنبش های اجتماعی زنان مسئله اساسی توسعه پایدار و موزون

ادامه »

مهدی نصیری چندی قبل در مصاحبه با برنامه شصت دقیقه بی‌بی‌سی فارسی گفت: «اپوزیسیون ایران اگر می‌خواهد موفق شود باید

ادامه »