واکنش فرزند عیسی سحرخیز به انتشار عکسی از وضعیت بیماری او

زیتون- ساعاتی پیش، عکسی از آخرین وضعیت جسمی عیسی سحرخیز، روزنامه نگار در بند منتشرشد.

421831014_108452_15440513749572922105مهدی سحرخیز، فرزند این روزنامه نگار زندانی در رابطه با این عکس با سحام نیوز گفتگو کرده است. او در توضیح این عکس گفت که پس از دیدن عکس جدید پدرش درحال انجام آزمایش polysommnography (تست خواب ـ اعصاب) شوکه شده و هرگز گمان نمی‌کرده چنین تفاوت فاحشی بین بازداشتگاه‌های اطلاعات و سپاه، وجود داشته باشد.

فرزند این روزنامه‌نگار منتقد توضیح داد که پدرش از همان ابتدای بازداشت با جهش‌ها و شوک‌های عصبی و روانی در حال بیداری و همینطور در میانه‌های خواب مواجه بوده که گاهی به مراحل بسیار حاد می‌رسیده به گونه‌ای که مجبور می‌شدند با تزریق دارو وی را آرام‌تر کرده تا بخوابد.

مهدی سحرخیز در ادامه تاکید کرد که با وجود تمام این مشکلات هیچ اقدامی برای درمان این بیماری جدید عیسی سحرخیز صورت نگرفته است. متاسفانه به دلیل اعتراضات این زندانی سیاسی برای دسترسی به حق درمان، او بعضا ناچار از اعتصاب‌های دارویی مقطعی هم می‌شده که خانواده از آن بی‌خبر می‌مانده است.

مهدی سحرخیز توضیح داد:« به نظر می‌رسد مقام‌های امنیتی سپاه و درویش، مسوول بند ۲ الف، نگرانی بسیاری داشته‌اند تا با اعزام پدرم به مراکز درمانی تخصصی خارج از حیطه‌ی آنان، عمق رخدادهای داخل این بند و شیوه‌ی رفتار با زندانیان و رعایت نشدن حقوق آنان، روشن شود و من با وجود اطلاعاتی که از طریق خانواده‌ام به‌دست می‌آوردم، هیچگاه چنین تصوری نداشتم.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »