زیتون– آیت‌الله علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی٬ امروز در دیدار با حسن روحانی و اعضای کابینه‌اش مدعی شد که به شرط انجام «اقدامات لازم» دولت می‌تواند «توطئه آمریکا» را ناکام بگذارد.

او همچنین خواست تا در پرونده سکه و ارز، «با متخلفان در هر سطحی که هستند برخورد شود.»

صبح امروز آیت‌الله خامنه‌ای اعضای هیئت دولت را «به دنبال بروز برخی نابسامانی‌های اقتصادی در کشور» فراخوانده بود.

رهبر جمهوری اسلامی در این دیدار در خصوص «شرایط و الزامات مقابله با نقشه‌های دشمن در مقطع کنونی» صحبت کرده و هم‌زمان از مدیران دولتی خواسته است تا «در مقابل مشکلات با تحرک بیشتر و با احساس مسئولیت مضاعف عمل کنند.»

وب سایت رسمی دفتر آیت‌الله خامنه‌ای خبر داد که رهبر جمهوری اسلامی در این دیدار ضمن تاکید بر «ضرورت برخورد قاطع با متخلفان» دستور رییس جمهوری برای برخورد «با تخلفات در واردات خودرو» را ستود.

حسن روحانی روز گذشته با اشاره به وقوع احتمالی «یک فساد هماهنگ» در جریان واردات و فروش خودروهای خارجی، از رئیس قوه قضائیه خواسته بود تا خارج از نوبت به پرونده این تخلف رسیدگی کند.

آیت‌الله علی خامنه‌ای همچنین امروز از تمام دستگاه‌ها خواست تا خود را با «تیم اقتصادی دولت» هماهنگ کنند.

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه از تمام «دستگاه‌های تبلیغاتی» کشور از جمله صداوسیما خواست تا از اقدامات دولت روحانی در زمینه اقتصاد «تصویر درست انتقال» دهند، گرچه در ادامه افزود که «البته بیان انتقادهای منطقی اشکالی ندارد.»

آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانش از «توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با کار و تلاش شبانه‌روزی همه مسئولان و همکاری و همراهی آحاد مردم» سخن گفته است.

 

بازگشت به صفحه اول