جمهوری آذربایجان در مناقشه مرزی با ارمنستان اعلام آتش‌بس یک‌جانبه کرد

زیتون- جمهوری آذربایجان اعلام کرد تصمیم گرفته تا در مناقشه مرزی با ارمنستان آتش بس یک‌‌جانبه‌ای را به اجرا بگذارد.

خبرگزاری فرانسه خبر داد که وزارت دفاع جمهوری آذربایجان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این تصمیم را در پی درخواست‌های بین‌المللی اتخاذ کرده است اما اگر نیروهایش هدف حمله ارمنستان قرار گیرند، به این حملات پاسخ خواهد داد.

با این‌حال رادیو فردا خبر داد سخنگوی شورشیان مورد حمایت ارمنستان در قره‌باغ به خبرگزاری فرانسه گفته که درگیری‌ها در خط مقدم، در ساعات گذشته متوقف نشده است.

در همین حال سعید شبستری، معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی به خبرنگاران گفته است به دنبال درگیری‌ها در قره‌باغ، سه “گلوله انفجاری” (گلوله توپ یا خمپاره) به نزدیکی یکی از روستاهای شهرستان خداآفرین اصابت کرد.

دبیر شورای تأمین استان آذربایجان شرقی (شامل دستگاه­‌های امنیتی، انتظامی و نظامی) هم به ایرنا گفته است در پی این اتفاق، مرزبانی استان به طرفین درگیر تذکر جدی و اخطار رسمی داده که آنها متعهد شدند چنین اتفاقی تکرار نشود. او گفته است که ارتش ایران و مرزبانی «آماده پاسخ‌گویی قاطع به هر گونه تعرضی هستند.»

اصابت گلوله‌ها به تیرهای برق فشار قوی باعث قطع برق در منطقه شده، اما به گفته معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی، خسارت مالی و جانی دیگری در بر نداشته است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اخیرا سلطنت‌طلبان دست به فرصت‌طلبی بزرگی تحت مفهوم «وکالت» زدند. خارج از اینکه روش اتخاذی چقدر غیر دموکراتیک و غیر علمی بود، اما نفس دست چ‌زدن به‌چنین عملی از یک توهم و فرصتًطلبی بزرگ پرده

ادامه »

– ماموستایان در میان مردم کردستان، همواره مورد احترام و از جایگاه اجتماعی برجسته‌ای برخوردار بوده‌اند. غیر حکومتی بودن، قرائت حداقلی و غیر فقهی

ادامه »

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه

ادامه »