زیتون- محمود واعظی وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است به دلایل امنیتی بدون اطلاع وزارت ارتباطات در برهه‌ای از زمان درمناطق خاصی دسترسی به اینترنت و تلفن همراه مسدود شود پاسخ داد که چنین امکانی وجود ندارد و تلاش دولت آن است که این ابزار برای مردم در دسترس باشد.

واعظی امروز به خبرنگاران گفت:« به هیچ عنوان بنا نداریم که مردم را از دسترسی به این خدمات محدود کنیم اگر در مقطعی مسائل امنیتی مطرح باشد در این مورد از سوی مجاری خاص با هماهنگی کامل اقدام خواهد شد.»

 

وزیر ارتباطات ایران در اظهارات امروز خود که توسط ایسنا منتشر شد، همچنین از افزایش شش برابر شدن استفاده کاربران ایرانی از اینترنت موبایل در ایام تعطیلات نوروز نسبت به سال گذشته خبر داد.

وی گفت که اگرچه در ارتباط با وضعیت استفاده مشترکان از اینترنت تلفن همراه هنوز آمار دقیقی در دست نیست، اما آمارهایی که از سوی یکی از اپراتورهای تلفن همراه ارائه شده نشان می دهد پیک مصرف در ایام نوروز سال گذشته ۱۲۰ ترابایت بوده که این رقم امسال به ۷۰۰ ترابایت رسیده است.

این عضو دولت یازدهم افزود:« تعداد استفاده‌کنندگان از اینترنت به سرعت در حال افزایش است و اکنون مردم علاوه بر انتقال متون مختلف در زمینه انتقال عکس‌ها و ویدیوها فعالیت متعددی دارند که این موضوع نیاز به افزایش پهنای باند داخلی دارد.»

 

بازگشت به صفحه اول