دادستان اصفهان: همه افرادی که از تلگرام استفاده می‌کنند تحت تعقیب قرار می‌گیرند

زیتون– حسن رحیمی٬ دادستان اصفهان٬ خبر داد که «استفاده از تلگرام» قطعا به وسیله فیلترشکن انجام می‌شود و «فیلتر شکن عنوان جزایی داشته و قابل تعقیب و پیگیری است.»

به گفته دادستان اصفهان «همه افراد، سازمان‌ها و خبرگزاری‌هایی که از تلگرام استفاده می‌کنند تحت تعقیب قرار می‌گیرند.»

دهم اردیبهشت ماه بیژن قاسم‌زاده٬ بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه تهران٬ دستور مسدودسازی پیام‌رسان تلگرام را صادر کرد.

او از ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی در ایران خواست این دستور را اجرا کنند و اعلام کرد که در غیر این صورت با پیام رسان‌ها برخورد خواهد شد.

بیش از چهل میلیون ایرانی کاربر شبکه پیام رسان تلگرام هستند.

حسن رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به استفاده برخی از مراکز رسمی از تلگرام نیز گفت: «طبیعتا تصمیمی حاکمیتی مبنی بر استفاده نکردن از تلگرام گرفته شده و به همه سازمان‌ها، مراکز، دفاتر و خبرگزاری‌ها ابلاغ شده است. به دلیل مسائل خاصی که وجود دارد و مشکلات امنیتی که در این بستر متوجه کشور است، هیچ کس اجازه استفاده از تلگرام را ندارد.»

او همچنین تهدید کرد که همه افراد، سازمان‌ها و خبرگزاری‌هایی که از تلگرام استفاده می‌کنند اگر عنوان و گزارش شود مورد تعقیب قرار می‌گیرند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

3 پاسخ

  1. از سال ۱۳۵۷ که حکومت الله بر زمین برپا شد بیشینه این مردم تحت تعقیب هستند !
    خدایا اندکی خرد و کمی وجدان به این حاکمان بده ! استفاده از تلگرام ممنوع و جرم است ولی تریلی تریلی سرمایه های مردم را از کشور خارج کردن و به انبارها حزب اله در جنوب لبنان و جاهای دیگر بردن خوب است ! سرمایه های مردم را برای نگهداری حکومت بعثی سوریه عضو کنفرانس ۲ + ۶ خلیج فارس بقول خودشان عربی (!) هزینه کردن خوب است. در عراق و غزه و جاهای دیگر هزینه کردن روا است ! امتیازهای فراوان به حکومت روسیه دشمن دیرینه و دیوار به دیوار دادن خوب است! سرکوب مردم و جنایت در خیابانها و زندانها خوب است !
    سرمایه های مردم تهیدست را برای گسترش نهادهای آخوندی حکومتی و دیگر هوسهای ولی امر مسلمین جهان(!) هزینه کردن خوب است. …. تمامی ندارد !

  2. جناب دادستانی که قصد تعقیب حداقل ۲۰ میلیون نفر استفاده کننده تلگرام را دارید ، اگر فردا طبق وعده داده شده استفاده از تلگرام بدون فیلترشکن ممکن شد تکلیف چیست ، استفاده حلال میشود ؟!

  3. دود نیست که جای مردم وشما عوض شود واگر به دریا تریزندتان،تجت تعقیب قضایی قرار گیرید

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »