تصمیم دادستانی مبنی بر فیلتر اینستاگرام

زیتون– محمد مصدق٬ معاون اول دادستان کل کشور٬ در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس٬ از قصد دادستانی برای فیلتر اینتستاگرام خبر داد.

محمد مصدق به این خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسدار خبر داد که «فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار قرار گرفته و آقای خرم‌آبادی در معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور به صورت جدی پیگیر این موضوع شده و باید ببینیم چه اتفاقی می افتد.»

در مقابل اما محمدجواد آذری‌جهرمی٬ وزیر ارتباطات٬ طرح فیلتر تلگرام را «یک موضوع قدیمی توسط برخی رسانه‌ها برای انحراف افکار عمومی از مطالبه‌گری سوءاستفاده کنندگان ارزی اخیر» دانست.

اما به گفته معاول اول دادستان کل کشور این تصمیم در پی  «فعالیت برخی از افراد تحت عنوان سلبریتی در فضای مجازی و جمع آوری پول به بهانه کمک به افراد بی بضاعت» که منجر به کلاهبرداری‌های متعددی شده٬ اخد شده است.

او همچنین خبر داد که دادستانی کل کشور به عنوان مدعی العموم به این موضوع ورود کرده است.

محمد مصدق با بیان اینکه تعدادی از این افراد شناسایی شده ‌اند، ادامه داد: «در برخی استان‌ها پرونده‌هایی در حال رسیدگی است و دادستانی کل وظیفه خود می‌داند با کسانی که از احساسات پاک مردم سوء استفاده می‌کنند و اخیراً هم در تلویزیون یک موردی بوده است، برخورد کند.»

پیش از این نیز با دستور قوه قضاییه تلگرام٬ توییتر٬ فیس بوک و شماری دیگر از شبکه‌های پرمخاطب اجتماعی در ایران فیلتر شده بودند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »

More Interesting News

More Interesting News