حسن روحانی: دولت استعفا نمی‌دهد

زیتون– حسن روحانی٬ رییس‌جمهوری٬ امروز تاکید کرد که دولتش استعفا نمی‌دهد.

روحانی در نشست هم‌اندیشی با مدیران ارشد دولت گفت: «اگر کسی فکر می‌کند دولت می‌ترسد و استعفا می‌کند، اشتباه می‌کند.»

او این جمله را در حساب کاربری توییترش نیز منتشر کرد: «دولت دوازدهم تا روز آخر به عهدش وفادار و امانتدار مردم است و محکم خواهد ایستاد.»

یحیی رحیم صفوی، مشاور عالی رهبر جمهوری اسلامی، عالی‌ترین مقام نظامی بود طی این هفته بر علیه رییس جمهوری حرف زده بود.

در جمع ایثارگران انقلاب اسلامی با اشاره به وضعیت جاری در ایران گفته بود: «گاهی به نظر می‌رسد اگر دولت نباشد، کشور بهتر اداره می‌شود.»

سرلشکر صفوی فرمانده پیشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین مدعی شده بود که «ایران در دولت سازی مشکل دارد.»

موسویان٬ عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای ایران (سال ۸۲ تا ۸۴) و پژوهشگر  دانشگاه پرینستون آمریکا تاکید کرد که با این وضع، مشکلات اقتصادی فعلی مردم و منافع کلان ملی کشور ۲قربانی اصلی اختلافات فعلی جناح‌های سیاسی داخلی هستند. بزرگان نظام باید قبل از هرچیز دراین مورد چاره‌اندیشی کنند.

رییس جمهوری امروز گفت که با توجه به خروج آمریکا از برجام سه راه پیش پای ملت ایران است؛  راه اول در برابر آمریکا این است که تسلیم شویم٬‌ راه دوم این است که در برابر امریکا بایستیم و راه سوم این است که در برابر آمریکا تسلیم نشویم.

حسن روحانی در ادامه راه سوم را چنین تشریح کرد: «عزتمان را حفظ می‌کنیم و آمریکا را در این مبارزه اراده‌ها به زانو درمی‌آوریم و ملت ایران مثل همیشه تاریخ سربلند خواهند بود و زورگویان خواهند فهمید راه غلطی را انتخاب کرده اند. راه سوم راهی است که ما مقاومت می‌کنیم با کمترین هزینه. هزینه باید پرداخت کنیم، اما کمترین هزینه. توقعات را کاهش می‌دهیم.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در این فضای تب‌آلود جامعه ایران و در این روزهای خشم و خروش و آتش و خون و سرکوب در میهن بلازده ما، خبر درگذشت بانو زرین‌دخت عطایی (سحابی) بسی بر عمق تأثر و تأسف

ادامه »

پیرمرد لاغر و خمیده بود، یک پایش لنگ می‌زد، پیراهن چروک و پیژامه‌ای به تن داشت، با کلید به شیشه داروخانه شبانه‌روزی می‌کوبید و

ادامه »

اعتبار بخشی به صدا و سیمایی که هر لحظه از آن امکان پخش اعترافات فردی بی‌گناه وجود دارد چه سنخیتی با دفاع از مظلوم دارد؟ شکستن این خط قرمز اخلاقی و زیر پا گذاشتن این پرنسیب سیاسی چه آورده مهم‌تری می‌تواند برای اردوگاه اصلاح‌طلبی یا مردم بیاورد؟ استفاده از تریبونی که حالا دیگر بی‌رقیب نیست، برای رساندن صدایی سانسور شده که اورجینال و اصل آن را می‌توان در شبکه‌های فراگیر اجتماعی و حتی رسانه‌های دیگر شنید و یا به‌راحتی به گوش مردم رساند چه خاصیتی دارد؟ …

ادامه »