استقبال رییس مجلس از لغو سفر رییس جمهوری به اتریش

زیتون- رییس مجلس ایران از لغو سفر حسن روحانی به اتریش استقبال کرده و گفته دلیل لغو سفر راهپیمایی سازمان مجاهدین خلق بوده است.

این اولین بار است که یک مقام جمهوری اسلامی تظاهرات مخالفان جمهوری اسلامی را دلیل لغو سفر حسن روحانی به اتریشاعلام می‌کند. در بیانیه دفتر ریاست جمهوری ایران بدون دادن جزئیات بیشتر فقط به دلایل امنیتی اشاره شده و وزیر بهداشت ایران هم که قرار بود به این سفر برود در تلگرام خود نوشته به خاطر مصلحت و منافع نظام امکان بیان خیلی از مسائل وجود ندارد.

علی لاریجانی به ایسنا می‌گوید دولت اتریش به درخواست تیم حفاظتی رییس‌جمهوری ایران برای لغو مجوز تظاهرات سازمان مجاهدین خلق در جریان سفر بی‌توجهی کرده است.رییس مجلس ایران لغو سفر را تصمیمی درست خوانده است.

او در ادامه این گفتگو از چگونگی بازتاب این موضوع در رسانه‌های داخلی ایران انتقاد کرده و گفته است «بر اساس اخبار دریافتی زمینه سفر از نظر امنیتی وجود نداشت اما در داخل برخی رسانه‌ها با استناد به سخنان رییس‌جمهوری اتریش گفتند مشکل امنیتی در این کشور وجود نداشت که مانع سفر باشد.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته اند و اکثرا با صراحت نظرات خود را درباره ریزش شدید

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر است. همزمان با جنبش

ادامه »

دکتر محمد برقعی هم رخت سفر بست و از این جهان خاکی پر کشید و به سرای جاودان رفت و

ادامه »