بازداشت و بازجویی هدیه تهرانی در پی تجمع حمایت از حیوانات

زیتون- هدیه تهرانی، بازیگر سینما، روز جمعه، ۱۳ فروردین، به همراه شانزده تن از شرکت‌کنندگان در تجمعی برای حمایت از حقوق حیوانات به مدت چند ساعت «دستگیر و بازجویی» شده است.

EC79839C-0E52-4E31-A4E2-26F8253CCAFE_w640_r1_s

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران به نقل از یک «شاهد عینی» از «ضرب و شتم» شرکت‌کنندگان در این تجمع در پارک لاله تهران خبر داده است. هدیه تهرانی به همراه چند نفر دیگر ساعت سه بعدازظهر روز جمعه در پارک لاله تهران دستگیر و حدود ساعت ۹ شب همان روز آزاد شده‌اند.

این افراد پس از بازداشت به ساختمان نیروی انتظامی در خیابان وزرا منتقل شده و در آنجا «مجبور» شان کرده‌اند که رمز تلفن‌های همراه خود را به ماموران بدهند. بر اساس این گزارش، تلفن همراه بازداشت‌شدگان حتی بعد از آزادی آنها هنوز به آنها بازگردانده نشده است.

کمپین حقوق بشر در ایران به نقل از یک شاهد عینی خبر می‌دهد که این فعالان حقوق حیوانات ابتدا قصد داشتند تجمع خود را در میدان بهارستان برگزار کنند، اما به دلیل «حضور زیاد نیروهای امنیتی» مجبور شده‌اند این تجمع را در پارک لاله برگزار کنند. به گفته این «شاهد عینی»، این تجمع با حضور حدود ۷۰ نفر برگزار شده و وقتی شرکت‌کنندگان دور حوض پارک لاله جمع شده‌اند تا عکس بگیرند نیروهای «لباس‌شخصی» شروع به «ضرب و شتم و دستگیری» تعدادی از آنان کرده‌اند.

مقامات نیروی انتظامی و دیگر نهادهای امنیتی ایران هنوز به این گزارش‌ها واکنش نشان نداده‌اند. با این حال وب‌سایت باشگاه خبرنگاران جوان، وابسته به صداوسیمای جمهوری اسلامی، روز جمعه اعلام کرد که «ماموران نیروی انتظامی قصد پراکنده کردن افراد حاضر را داشتند و هیچ کس دستگیر نشده است».

هدیه تهرانی، ستاره سینمای ایران، روز دهم فروردین‌ماه با انتشار فراخوانی در صفحه اینستاگرام خود از مخاطبانش خواسته بود با حضور در میدان بهارستان در روز سیزدهم فروردین‌ماه روز طبیعت را گرامی بدارند. او در این پست اینستاگرامی نوشته بود که این تجمع با حضور «جمعی از هنرمندان، فعالان محیط زیست، و ایرانیان حامی حقوق حیوانات» برگزار خواهد شد.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اشاره: در یادداشت‌های دوران چهار سال مجلس اول، برخی نکات و رخدادها گزارش شده که از جهاتی مهم‌اند و از جمله آن‌ها طرح پیشنهادی در ارتباط با انتخابات مجلس دوم است و می‌پندارم انتشار برخی

ادامه »

نه فاجعه، نه حماسه، این فقط یک انتخابات است! به کجا می رویم؟ کدام عملکرد ها و کدام انگیزه ها موجب وضعیت حاضر است؟

ادامه »

چهل و پنجمین سالگرد انقلاب ۵۷ فرصتی بود برای بازاندیشی‌ انتقادی گذشته؛ این مقطع، یک‌سال پس از جنبش «زن، زندگی،

ادامه »