آمانو: ایران فراتر از توافق با آژانس به تعهداتش عمل کرده است

زیتون- یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، می‌گوید پایبندی ایران به تعهداتش فراتر از توافقات رسمی‌اش با آژانس بوده است.

3345810C-F495-4C25-BC79-1EA46102819F_w640_r1_s

یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای درخصوص اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت که در اول آوریل در واشنگتن با کشورهای عضو گروه ۳+۳ و اتحادیه اروپا به دعوت باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کردم.

در بیانیه‌ای که توسط آقای آمانو منتشر شده تایید شده است که ایران «نه تنها توافق‌نامه پادمان‌ها» را که با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشته است، اجرا می‌کند «بلکه در حال اجرای پروتکل الحاقی» نیز است.

ایسنا خبر داد که مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که در آمریکا به سر می‌برد گفت این مسئله را به اطلاع رهبران و مقام‌های ارشد شش کشور طرف توافق هسته‌ای با ایران یعنی آمریکا، بریتانیا، روسیه، فرانسه، آلمان و چین رسانده است.

او در ادامه گفت:«آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تجربه و مهارت قابل توجهی در راستی‌آزمایی هسته‌ای دارد. ما به طور موثر می‌توانیم مسئولیت‌هایمان را به عنوان چشم و گوش جهان در ایران انجام دهیم و به جامعه جهانی تضمینی که می‌خواهد را بدهیم.»

آمانو در ادامه بیانیه خود تاکید کرد:« من یادآور می‌شوم که این تنها آغاز پروسه‌ای است که چندین سال ادامه خواهد داشت. من از گروه ۳+۳ و اتحادیه اروپا برای ادامه حمایت‌شان در تضمین بودجه مورد نیازی که برای فعالیت‌های مرتبط با برجام در اختیار آژانس قرار گرفته است درخواست کرده‌ام. برجام یک دستاورد روشن برای راستی‌آزمایی هسته‌ای در ایران است. تلاش قابل توجهی برای دستیابی به این توافق مورد نیاز بود و تلاشی مشابه و مستمر نیز برای اجرای آن ضروری است. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به انجام سهم خود به روشی عادلانه و مبتنی بر حقیقت در این میان ادامه خواهد داد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در خلال جنبشی که از سر می‌گذرانیم، به محض آنکه احساس می‌کردم وضعیت دیگر برایم غیر قابل تحمل است به پاس آنچه می‌گذشت و کوچکترین نقشی در آن نداشتم، و شاید نوعی مداخله دادن خود

ادامه »

میرحسین موسوی یکی از رهبران سرفراز جنبش سبز طی بیانیه‌ای شجاعانه عبور کامل خود را از نظام جمهوری اسلامی اعلام کرد. میرحسین در بیانیه

ادامه »

یکی از اختلافات محمود طالقانی با روح الله خمینی در روزها و شب‌های آخر انقلاب ۵۷ خود را در موضوع

ادامه »