موسسه موج باز هم حاشیه ساز شد

اعتراض به تک جنسیتی تصویر شدن ملت ایران

زیتون– صبح امروز شهروندانی که گذرشان به میدان ولیعصر تهران افتاد٬ به صحنه‌ای عجیب مواجه شدند.

تعریف یک ملت در پوستری بر روی ساختمان سپاه در این میدان٬ اما بدون حضور زنان.

 

در این پوستر با عنوان «باهم قهرمانیم٬ یک ملت یک ضربان» هیچ نشانی از زنان ایرانی وجود ندارد. این موضوع باعث خشم افکار عمومی شد.

https://twitter.com/Banafshehjamali/status/1006801312242192384

بخش عمده این انتقادات از متولی نماهای عمومی شهر٬ یعنی شهرداری و سازمان زیبا سازی بود. اما عصر امروز برزین ضرغامی٬ رییس سازمان زیباسازی شهرداری تهران به ایرنا گفت که متولی این تابلو، شهرداری نیست. او موسسه فرهنگی رسانه ای اوج منتسب به سپاه به عنوان متولی معرفی کرد.

اگر چه که در ادامه تایید کرد که محتوای این بیلبورد با آنکه در اختیار سازمان اوج قرار دارد اما با هماهنگی شهرداری بوده است.
برزین ضرغامی تصریح کرد: «طراح این بیلبورد قصد نداشته تماشاگران زن و مرد ایرانی را توصیف کند بلکه قومیت بازیکنان حاضر در تیم ملی فوتبال ایران در این دوره از مسابقات جام جهانی را به تصویر کشیده است.»

پس از بالا گرفتن اعتراضات اما زهرا نژادبهرام٬ عضو هیئت رییسه شورای شهر تهران به ایسنا گفت که از سازمان زیباسازی شهرداری تهران خواست است تا نسبت به اصلاح بنر دیوارنگاره میدان ولیعصر اقدام کند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

موسسه موج باز هم حاشیه ساز شد

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و شادی این‌جا بود. او نشانی همه‌ی پیچ و خم‌های تاریخ این

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید که آن فیلم در

ادامه »

انقلاب مشروطه مهم‌ترین اتفاق سیاسی تاریخ معاصر ایران است که مرز سیاسی و اجتماعی بین ایران قدیم و جدید را

ادامه »