زیتون– دونالد ترامپ، رییس‌ جمهوری آمریکا، در حاشیه جلسات نشست سران هفت کشور صنعتی معروف به «گروه هفت» گفت که «گروه هفت مصمم است جاه‌طلبی‌های هسته‌ای ایران را کنترل کند.»

بی‌بی‌سی فارسی خبر داد که او در ادامه تاکید کرده است که با همکاری اعضای این گروه یا بدون آنها «بلندپروازی‌های هسته‌ای» ایران را مهار خواهد کرد.

ترامپ همچنین اعلام کرد که با سران شش کشور صنعتی دیگر در مورد نیاز به تجارت «عادلانه و دوجانبه» و هم‌چنین راه‌های مقابله با «تهدید ایران» تبادل نظر کرده‌است.

رییس جمهوری آمریکا مسایل امنیتی دیگری که درباره آن صحبت شده، شامل تلاش برای مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و مبلغان «آن ایدئولوژی مرگبار» می‌شود.

دونالد ترامپ اردیبهشت ماه امسال کشورش را از توافق اتمی با ایران، «برجام»، خارج کرده بود. این تصمیم رییس جمهوری آمریکا با مخالفت دیگر کشورهای طرف این توافقنامه یعنی بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه و چین مواجه است.

پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای قدرت‌های جهانی دیگر، از جمله آلمان، فرانسه، بریتانیا و چین و روسیه، از تصمیم دونالد ترامپ انتقاد کرده و می‌گویند که باید توافق هسته‌ای ایران به شکل فعلی حفظ شود.

بازگشت به صفحه اول