درحاشیه توافق هسته‌ای و اوضاع خاورمیانه

زیتون – کتاب «درحاشیه توافق هسته‌اِی و اوضاع خاورمیانه» برای انتشار رایگان در اختیار وب سایت «زیتون» قرار گرفت. «مسلم ابراهیمی» در این  کتاب به جوانب «برجام» وعمدتاً به چرائیِ مخالفت‌ها و حمایت کلّی از آن پرداخته است. نویسنده تاکید کرده است که امکان انتشار کتاب را در داخل ایران نیافته است و به همین سبب آن را با «اسم مستعار» و به شکل الکترونیکی و رایگان در اختیار خوانندگان قرار می دهد.

در ادامه، معرفی نامه کتاب به قلم نویسنده را بخوانید و در صورت تمایل آن را از لینک مربوطه  دانلود کنید:

آن‌چنان‌که از نام کتاب «درحاشیه توافق هسته‌ای و اوضاع خاورمیانه» پیدا است، به جوانب این توافق وعمدتاً به چرائیِ مخالفت‌ها، و حمایت کلّی از آن پرداخته است. چون «عهدنامه ترکمان‌چای» در میان اهل قلم و روشنفکران ایرانی از همان دوران تا کنون عموماً با صفات‌ای چون «ننگین» و «خائنانه» توصیف شده است، و بسیاری از مخالفین ایرانی، این توافق را به واسطه همان نوع ادراک، به «عهدنامه ترکمان‌چای» تشبیه کرده‌اند، ناگزیر از توضیح «عهدنامه‌های گلستان و ترکمانچای» نیز شده است، تا معلوم نماید اگر ننگ و خیانت‌ای بوده مربوط به علل و عوامل‌ای بوده که به آن عهدنامه‌ و به این توافق انجامیده است؛ نه مذاکره کنندگان و امضاء کنندگان آن‌ها. همچنین به اوضاع خاورمیانه در مقطع حصول این توافق و اجرای آن، و نظرات قوم‌گرایانه بخش گسترده‌ای از سیاستمداران آمریکا و سیاست‌های آن‌ها نسبت به‌خاورمیانه پرداخته است، و عمده‌ترین عوامل پیدایش تروریست‌ها و رواج تروریسم در خاورمیانه را شمرده است. در این زمینه، اسلام هراسی حاصل از اوضاع خاورمیانه و تبلیغات انتخاباتی نامزدهای ریاست‌جمهوری آمریکا را مطرح نموده، و به مواضع مطرح‌ترین نامزد‌ها، و تبعات این توافق با انتخاب آن‌ها اشاراتی شده است. به توضیح دلایل مخالفت اسرائیل با این توافق پرداخته و نظر نگارنده را نسبت به اسرائیل و برای پاک‌سازی خاورمیانه از سلاح‌ها و رقابت‌های هسته‌ای به طرح و بحث گذاشته است.
در رابطه با آثار این توافق در ایران، به مشکلات‌ای چون مسئله جامعه با حکومت، و دیپلماسی حاکمان و ملاحظات لازم‌الرّعایه در رایطه با کشورها، و مشکلات لابی ایران در خارج پرداخته است، و توصیّه‌ها‌ای به حاکمان و مبارزین نموده است. فهرست مطالب، در نسخه PDF شدهِ این کتاب Hyperlink است، و هر مطلب با فشار دکمه ماوس بر آن گشوده خواهد شد.

 لینک دانلود کتاب «درحاشیه توافق هسته‌اِی و اوضاع خاورمیانه» 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و حذف وی طراحی و عملیاتی شده باشد، آنچنان که می توان

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش داده بودند. انگار مثلا

ادامه »

«سید جواد ساداتی‌نژاد» حدود ۵۰ سال دارد. یعنی سنی که نه می‌تواند سابقه‌ای در انقلاب داشته باشد، نه در دوران

ادامه »