نگهداری کودکان در زندان خشونت علیه آنان است

زیتون- منصور مقاره عابد، عضو ارشد مرجع ملی حقوق کودک در واکنش به سخن رئیس سازمان زندان‌ها مبنی بر حضور ۲۰۰ تا ۲۵۰ کودک همراه با مادر در زندان‌ها گفت محیط زندان محل تجمع «مجرمان وبزهکاران» است که با محدودیت‌های ویژه‌ای از آنان نگهداری می‌شود لذا نگهداری از کودکان در زندان آسیب‌هایی به دنبال دارد.

30

وی از نگهداری کودکان در زندان و در کنار مادران به عنوان نوعی خشونت علیه کودکان یاد کرد و افزود:« نگهداری کودکان همراه با مادران، در محیط بسته بندهای نسوان یا بندهای نگهداری از زنان مجرم آسیب‌های خاص خود را دارد، لذا هر قدر تعداد این گروه از کودکان در زندان‌ها کمتر شود بهتر است.»

مقاره عابد در گفتگو با ایلنا ضمن اشاره به اینکه در زمان شیردهی و تا سن ۲سالگی نمی‌توان کودک را از مادر جدا کرد، گفت:« بعد از سن ۲ سالگی ماندن کودک در زندان و در کنار مادرش باید به عنوان آخرین راه تلقی شود. به عبارت دیگر در مرحله اول کودک باید به دست اعضای خانواده‌اش سپرده شود و در صورت فقدان خانواده به سازمان‌های حمایتی همچون سازمان بهزیستی واگذار شود.» عضو ارشد مرجع ملی کودک بر ضرورت ایجاد مهدهای کودک در جوار زندان زنان و نه در داخل آن تاکید و خاطرنشان کرد:« حضور کودکان دراین مهد‌ها باعث می‌شود که آنان ساعاتی را از زندان جدا شوند و در محیط جامعه قرار گیرند.»

 

رئیس سابق کانون اصلاح و تربیت با تاکید براینکه نمی‌دانم آیا بین کودکان در زندان افرادی وجود دارند که به سن مدرسه رسیده باشند، خاطرنشان کرد:« اگر چنین است این موضوع خطرناک بوده و برای این گروه از کودکان نمی‌توان سرنوشت خوشایندی را تصور کرد.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بازاریان نقش تعیین‌کننده‌ای در وقوع انقلاب ۵۷ داشتند. بخشی از حزب مؤتلفه به نام موتلفهٔ بازار پیش از انقلاب نقش مهمی در فعالیت‌های سیاسی ایفا کرد. این بخش که با نام اصناف جمعیت موتلفه در

ادامه »

روز شنبه ۸ بهمن خبر مصوبه سران سه قوه جهت فروش اموال دولتی ( یعنی اموال ملت ) تحت عنوان «مولدسازی دارایی های دولت

ادامه »

اخیرا سلطنت‌طلبان دست به فرصت‌طلبی بزرگی تحت مفهوم «وکالت» زدند. خارج از اینکه روش اتخاذی چقدر غیر دموکراتیک و غیر

ادامه »