بازداشت کارگران در تجمع بدون مجوز روز جهانی کارگر

زیتون– صبح امروز (سه شنبه) صدها تن از کارگران با در دست داشتن پلاکاردهایی از خیابانهای کارگر و حافظ به سمت خانه کارگر راهیپمایی کرده و تجمعی اعتراضی در خانه کارگر برگزار کردند.

ایلنا خبر داد با آنکه به نظر می‌رسد مجوزی از سوی مسئولان ذیربط برای راهپیمایی در روز جهانی کارگر صادر نشده است اما کارگران برای رساندن صدای خود به مسئولان به‌صورت خودجوش با پیاده شدن در خیابان‌های کارگر و حافظ به سمت خانه کارگر در حال حرکت هستند.

تعدادی از مسئولان اتحادیه های کارگری در این تجمع سخنرانی کردند و کارگران هم شعارهایی مانند «سفره کارگر خالی است» ، «افزایش مناطق آزاد، افزایش بیکاری کارگران»‌ و « درود بر کارگر، مرگ بر ستمگر» سر دادند.

برخی از فعالان کارگری خبر از بازداشت پنج نفر از کارگران معترض و خبرنگار ایلنا که به قصد پوشش این تجمع به خیابان کارگر رفته بود٬ دادند.

تجمع کارگران در برخی از شهرستانها نیز به خشونت کشده شد.

https://twitter.com/rezaazadi18/status/991209813584564229

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه ایرانی آن را پی گرفته اند. اما این مبارزات تا کنون، با وجود دو انقلاب

ادامه »

آنچه امروز می توانیم آن را وضعیت انقلابی در حال شکل گیری ایران بخوانیم، در تندبادِ روزافزونِ حوادث به دقایق و ثانیه ها گره

ادامه »

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند

ادامه »