اسرائیل از شهروندان خود خواست فورا ترکیه را ترک کنند

زیتون- پس از انتشار گزارشی مبنی بر طرح داعش برای حمله به «کودکان یهودی»، اسرائیل روز دوشنبه از شهروندان خود خواست تا به ترکیه سفر نکنند و اگر در ترکیه به سر می‌برند، فورا خاک این کشور را ترک کنند.

DA906C4C-8D3D-4799-94A9-A12A90B80F27_w640_r1_s_cx0_cy3_cw0

رادیو فردا به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت که که دولت اسرائیل روز دوشنبه، ۹ فروردین، با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده که سطح هشدار در مورد سفر به ترکیه برای شهروندان خود را بالا برده است. دولت اسرائیل تصریح کرده که این تصمیم به دنبال انفجار انتحاری روز ۲۹ اسفند سال گذشته در استانبول اتخاذ شده است که گروه حکومت اسلامی مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

در آن انفجار سه اسرائیلی و یک ایرانی کشته شدند و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. از سوی دیگر، شبکه خبری اسکای‌نیوز هم به نقل از منابع امنیتی گزارش داد که گروه حکومت اسلامی «برنامه‌ای پیشرفته» برای حمله به «کودکان یهودی» در ترکیه داشته است. بر اساس این گزارش، این تهدید «فوری» پس از دستگیری شش نفر در شهر غازیان‌تپه ترکیه طی هفته گذشته کشف شده است. منابع امنیتی که با شبکه اسکای‌نیوز صحبت کرده‌اند، گفته‌اند که گروه حکومت اسلامی (داعش) تصمیم داشت با حمله به مهدکودک‌ها، مدارس و مراکز تفریحی در ترکیه، کودکان و نوجوانان یهودی را به قتل برساند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

عصر بی‌خبری، عصر حکومت پادشاهان قاجار بر کشور ماست. بی تفاوتی مطلق به منافع ملی و تمرکز بر منافع شخصی و گروهی، عدم درک مبانی سیاست خارجی و گذار از فرصت‌هایی که باید در صحنه

ادامه »

روز سیزدهم دی مصادف با سالگرد ترور سردار سلیمانی حدود ۶۰ نفر از فرماندهان سپاه از مناطق مختلف کشور به بیت خامنه ای رفته

ادامه »

این نوشتار نه در مدح حجاب بلکه درباره اهمیت آزادی پوشش و از آن مهم‌تر آزادی زن برای ایجاد تغییر

ادامه »